اخبار

کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت روان در ساوه

کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت روان در ساوه
کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت روان ۲۲ شهریور ماه به‌همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، 
حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری «کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت روان» خبرداد وبیان داشت :این کارگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و  دانشگاه آزاد اسلامی در روز یکشنبه مورخ 21/6/400ساعت 21 در محل سالن سلمان ساوجی به صورت مجازی برگزار و پخش گردید. در این کارگاه سرکار خانم شهناز هدایتی اظهار داشت:سلامت روان حالتی از بهزیستی که در آن فرد،توانایی های خودش را می شناسد،می تواند با فشارهای معمول زندگی مقابله کند،می تواند به شیوه ای پربار و مؤثر کار کند و به جامعه خود خدمت نماید.
 ایشان بیان داشت: جسم و روان دو جنبه از وجود انسان همواره با یکدیگر تاثیر متقابل می گذارند و فردی که روان سالم دارد از توانمندی ها و استعدادهای خود بهره می برد روابط اجتماعی و خانوادگی درستی دارد و با فشارها و استرس ها روزمره زندگی تعادل برقرار می کند و در تمام مراحل زندگی خانوادگی،شغلی،تحصیلی با درایت کامل برخورد و از زندگی لذت می برد.
وی افزود: عواملی در سلامت روان تأثیر گذار می باشد نظیر فقر،تغذیه نامناسب،عدم آموزش،دسترسی آسان به مواد،استرس شغلی، بیکاری،درآمد پایین،عدم کنترل خود، نابرابری، بیسوادی خانواده.
خانم هدایتی گفت:عواملی چون شادی، امنیت،امید و رضایت از زندگی،بهبود تغذیه، افزایش دسترسی به دوره های متنوع آموزشی،کاهش استرس درصورت بروز مشکل مراجعه به پزشک،مخصوصاً پزشک متخصص، روان پزشکان و مشاوران در ارتقاء سلامت روان تأثیر بسزایی دارند.
  ایشان در ادامه به شعار روز جهانی پیشگیری ازخود کشی پرداخت و بیان داشت«با عمل،امید بسازیم» بیانگر این نکته است که برای خودکشی جایگزین وجود دارد و هدف آن ایجاداعتماد و تابیدن نور و روشنایی در همه ما است که بدانیم اقدامات ما چه کوچک و چه بزرگ ممکن است برای کسانی که درحال مبارزه با خودکشی هستند امید ایجاد کند.پیشگیری از خودکشی معمولاً امکان پذیر است و شما نقش کلیدی در پیشگیری از آن دارید.
از طریق عمل و اقدام مؤثر می توانید برای کسی که در تاریک ترین لحظات زندگی خود به سر می برد تغییرایجاد کنید همه ماعضوی از جامعه به عنوان یک دوست،همکار،همسایه و غیره می توانیم از کسانی که بحران خودکشی را تجربه می کنند یا افرادی که از خودکشی رنج می برند، حمایت کنیم.
   ایشان در ادامه به نشانه های هشدار دهنده خودکشی،رفتار والدین در برابر فرزند نابهنجار،توجه به نوجوانان و جوانان و ارائه مشاوره های صحیح و برقراری ارتباط مؤثر در برابر افراد و نشان دادن مسیر درست زندگی تأکید نمودند.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید