اخبار

بررسی راهکارهای حداکثری از ظرفیت اربعین در فراهان

بررسی راهکارهای حداکثری از ظرفیت اربعین در فراهان
راهکارها و پیشنهادات جهت استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی اربعین در جلسه شورای فرهنگ عمومی فراهان بیان شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی فراهان به ریاست حجه الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه فرمهین و با حضور جناب آقای معمارنیا فرماندار محترم و سایر اعضا ی شورا روز شنبه 20 شهریوردر محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

 

در این جلسه ابتدا موضوع جلسه که عبارت بود از "ارایه راهکارها و پیشنهادات جهت استفاده حداکثری از ظرفیت فرهنگی اربعین" توسط دبیر جلسه قرائت شد.
 
در ادامه حجه الاسلام یعقوبی به تبیین فلسفه اربعین و دلیل انحصاری بودن اربعین برای شهادت امام حسین «ع» پرداختند .
 
امام جمعه فرمهین با برشمردن دلایل اهمیت شهادت امام حسین در زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی عزاداری اربعین که به عنوان یکی از نشانه های شیعه بودن نیز برشمرده شده است را آخرین تکه پازل پیروزی خون بر شمشیر و ماندگاری قیام امام حسین «ع» برشمرد.
 
در ادامه مهندس معمارنیا اربعین و فرهنگ پیاده روی اربعین که چند سالی است در ایران نیز قوت گرفته است را دارای خیرات و برکات عمده دانستند و ابراز امیدواری کردند با برطرف شدن وضعیت کرونایی از سالهای آینده دوباره شاهد حضور پر رنگ مردم در اربعین و مراسم پیاده روی باشیم.
 
پس از بیان نظرات و پیشنهادات اعضای شورا مواردی از جمله برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین ، نذر خدمت ویژه اصناف خدماتی ، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ، برگزاری پویش کمک به خرید لوازم التحریر ویژه دانش آموزان محروم و .. به تصویب رسید.
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید