اخبار

مهمترین تصمیمات فرهنگی در جلسات شورای فرهنگ عمومی مشخص می شود

مهمترین تصمیمات فرهنگی در جلسات شورای فرهنگ عمومی مشخص می شود
بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از تشکیل بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه  خبرداد و بیان داشت: این جلسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه و با حضور کیوان گودرزی بخشدار مرکزی و سایر اعضاء مورخ 27/4/400 راس ساعت 9  صبح در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.
 حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد نیکویی ماهانی در ابتدای جلسه ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) ابراز داشت: حضرت امام محمد باقر(ع) مایه وحدت و همدلی و مهروزی برای مسلمانان می باشد و همه مسلمانان حج را با جزئیاتش از امام باقر(ع) فراگرفته اند و این امام همام حج اسلامی را برای جامعه شکل داد و امروز یکی از مهمترین جلوه ها و نشانه های وحدت مسلمین و امت اسلامی مراسم حج است.
     وی افزود: دولت سعودی کارنامه مناسبی در زمینه برگزاری مناسک حج نداشته و این یک خیانت بزرگی است و نشان دهنده این است که دولت سعودی از وحدت مسلمانان وحشت دارد.
  امام جمعه آوه اظهار داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات فصل جدیدی در تحولات سیاسی و فرهنگی رقم زد و در یکی از مهم ترین مقاطع حساس کشور و با وجود تنگناهای اقتصادی و شیوع بیماری کرونا و شیطنت دشمنان داخلی و خارجی ، مردم با حضور در پای صندوق های رأی حماسه ای دیگر آفریدند و مسئولیت اداره کشور را به دولت تحول خواه سپردند.
   وی گفت: رئیس جمهور یکی از مهمترین مسئولین عالی کشور می باشد و تصمیم گیری های اجرایی درکشور به عهده رئیس جمهور می باشد که اگر شجاع ، مدیر و مدبر باشد می تواند مشکلات جامعه را رفع نماید.
 رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه عنوان داشت: مردم ولی نعمتان جمهوری اسلامی و رئیس جمهوری باید پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی و مدافع رفع مشکلات کشور و مردم باشد و می بایست فاصله مردم و دولت کمتر شود و مردم احساس کنند دولت پیگیر مشکلاتشان می باشد.
     ایشان در ادامه از حضور 90 درصدی مردم آوه در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر تقدیر و تشکر نمود و از منتخبین شوراها خواست با وحدت و همدلی در رفع مشکلات مردم تلاش نمایند.
امام جمعه آوه به مناسبت 5 مرداد سالروز برگزاری نماز جمعه تصریح کرد: برگزاری نماز جمعه دستاوردهای بزرگی داشته و موجب انسجام مردم گردیده است.
  در این جلسه همچنین کیوان گودرزی بخشدار مرکزی گفت: مهمترین تصمیمات فرهنگی و برنامه ریزی فرهنگی در جلسات شورای فرهنگ عمومی مشخص می شود. وآنچه را که موجب بهبود وضعیت فرهنگی و ارتقاء فرهنگ عمومی می شود در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح و اجرا می نماییم.
   وی افزود: لازم است خود مدیران شخصاً در جلسات شرکت تا با نگاه شخصی به مسائل و مشکلات جامعه با برنامه ریزی و تصمیم گیری در کاهش آسیب های اجتماعی حرکت نماییم.
بخشدار مرکزی در ادامه تأکید داشت برنامه های فرهنگی که در جلسه قبلی شورای فرهنگ عمومی مشخص شده ادارات نسبت به اجرایی شدن آنها اقدام و گزارش آن را به دبیرخانه شورا ارائه نمایند.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید