اخبار

نشست پاتوق دخترانه در ساوه

نشست پاتوق دخترانه در ساوه
برای اصلاح فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیز باید واقعیت نحوه درست پوشش و رفتار را که طی سالیان گذشته دگرگون و منحرف شده است باز آفرینی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از نشست پاتوق دخترانه خبرداد و بیان داشت: این نشست به مناسبت هفته عفاف و حجاب با همکاری مؤسسه صاحب الزمان(عج) با حضور سرکار خانم کرمی استاد حوزه علمیه در روز چهارشنبه مورخ 23/4/400 ساعت30/18 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.
   در این نشست خانم نجمه کرمی استاد حوزه علمیه اظهار داشت:آسیب های اجتماعی علی الخصوص عفاف و حجاب در سالیان متمادی حتی در دوران ایران باستان و در همه ادیان مطرح بوده است.
  ایشان تصریح کرد: هرپدیده ای به صورت مشترک توسط اعضاء جامعه ساخته و پرداخته می شود و نقاط تفاوت بین افراد بوجود می آید و در نتیجه اشتباهات اصلاح شده و به شکل یک فرهنگ مورد قبول تعاملات اجتماعی نهادینه می شود.

وی افزود:اکنون برای اصلاح فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیز باید واقعیت نحوه درست پوشش و رفتار را که طی سالیان گذشته دگرگون و منحرف شده است باز آفرینی کرد و به تدریج واقعیت جدیدی را مبتنی برارزش های اسلامی باز تعریف کرد و به آن عینیت بخشید.

وی در ادامه به فرایند اصلاح در سه مرحله: برونی کردن،عینیت بخشیدن و درونی کردن پرداخت؛ اول: استانداردهای پوشش در جامعه مطرح می شود، دوم: واقعیت های اجتماعی جدید در زمینه نوع رفتار و پوشش مبتنی برارزش های اسلام متبلور شده و در نهایت ارزش های زیر بنایی واقعیت جدید در آحاد جامعه درونی شده و تثبیت می شود.
در این نشست از طرف مدعوین سؤالات مطرح و توسط استاد پاسخ داده شد در خاتمه با دکلمه خوانی و اهداء جوایز این نشست به پایان رسید.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید