اخبار

همایش ادبی قلم امین در زرندیه برگزار شد

همایش ادبی قلم امین در زرندیه برگزار شد
همایش ادبی قلم امین در شهرستان زرندیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، به همت  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و انجمن قلم شهرستان، همایش ادبی قلم امین صبح امروز سه‌شنبه پانزدهم تیرماه در محل  سالن  زرندستان مجتمع فرهنگی هنری  مامونیه با حضور مهندس سلیمانی  فرماندار، مهندس جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام  حامدی مسئول دفتر نماینده مردم  در  مجلس شورای اسلامی، سرهنگ روح افزا  فرمانده سپاه  و سایر  مسئولین  برگزار شد. 
 
در این  همایش ادبی  که به مناسبت 14 تیرماه روز قلم با  حضور هیئت رئیسه  و اعضای انجمن قلم، شاعران، ادیبان، نویسندگان و فرهیختگان شهرستان برگزار شده بود از 8 اثر نویسندگان زرند و خرقان  رونمایی شد. 
مهندس  سیامک سلیمانی  فرماندار شهرستان  زرندیه در این همایش  گفت: اهمیت قلم و رسالت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. وی  ادامه داد:  ما  شاکر خداوندی هستیم که ما را پیرو مکتبی  قرار  داد که معجزه پیام آور  آن  کتاب مقدس  قرآن است. کتابی  که در آن  باریتعالی به قلم سوگند  یاد  کرده است. 
مهندس سلیمانی در  ادامه زیر ساخت های  فرهنگی هنری  شهرستان  را متناسب با  ظرفیت های موجود  ندانسته و ابراز امیدواری کرد با  برنامه‌ریزی صحیح و دقیق بتوان  شرایط  بهتری  را برای شهرستان به‌وجود آورد. 
احمد  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  زرندیه هم در ابتدای این مراسم  ضمن گرامیداشت روز قلم، قلم  را زبان  دوم  انسانها دانسته و افزود: قلم و اهالی قلم در همه  عرصه های اجتماعی همیشه حضور پر رنگی داشته و دارند. وی در ادامه گفت: گاه یک قطعه ادبی، یک بیت شعر، یک داستان کوتاه و... چنان اثر شگفت انگیزی بر  روی  فرد، گروه  و  جامعه می‌گذارد که می‌تواند  جهانی را متحول کند.
جوانمرد ظرفیت فرهنگی شهرستان زرندیه را بویژه در  زمینه شعر و ادب بسیار خوب ارزیابی کرده و از مسئولین شهرستان و استان خواست برای توسعه زیرساخت های فرهنگی و هنری این  شهرستان اهتمام بیشتری داشته باشند. 
شایان ذکر است در  پایان این مراسم با  حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکترطباطبائی از اساتید دانشگاه  شهید بهشتی، چراغی، رئیس انجمن قلم، امیر حسینی از پیشکسوتان رسانه، مبصری از محققین و پژوهشگران ... از مؤلفین کتاب هایی که ظرف یک سال گذشته به  چاپ رسیده‌اند با اهدای لوح  و  هدایایی تقدیر  به عمل آمد.
 
کتاب های مستحبات جنون، دهان دره، روابط فرهنگی  ایرانیان و ترکان، شوکا، حکمت لی سوزلر، دیوان عبرت، قطار خاطرت، پروین، گویش های شهری مامونیه و زرند کتابهایی بودند که در این مراسم معرفی و  رونمایی شدند.
۱۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید