اخبار

تواصی به حق در آیات قرآن یکی از عوامل مهم رسیدن به سعادت است

تواصی به حق در آیات قرآن یکی از عوامل مهم رسیدن به سعادت است
احمدی گفت: تواصی به حق در آیات قرآن به عنوان یکی از عوامل مهم رسیدن به سعادت و خوشبختی معرفی شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین احمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کمیجان؛  در همایش روشنگری، بصیرت افزایی و حضور حداکثری مردم در انتخابات 1400 که در مسجد فاطمه الزهرا (س) روستای تاریخی وفس از توابع کمیجان برگزار شد، انتخابات 28  خرداد را یکی از مهمترین و سرنوشت ساز ترین انتخابات ارزیابی کرد.
 
وی گفت: در این شرایط سخت و دشوار ، یک انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح از سوی مردم ، تنها علاج دردهای مزمن و مشکلات پیچیده کشور است. 
 
احمدی با اشاره به آیات قران و روایات اسلامی و گفتمان امام راحل و رهبری معظم انقلای اسلامی (مدظله العالی ) افزود : انسان موجودی است که سرنوشت فردی و اجتماعی خود را رقم می زند . در آیه 11 سوره رعد به یک اصل مهم اشاره می کند که خداوند سرنوشت اجتماعی و فردی انسان ها را به عنوان یک امتیاز و حق برعهده انان گذاشته است « ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم » یعنی خداوند متعال سرنوشت هیچ قوم و ملتی را تغییر نمی دهد مگر آن که انان انچه را در خودشان است ، تغییر دهند !  - انتخابات یعنی مشارکت در تعیین سرنوشت جامعه و لذا از این منظر ، شرکت در انتخابات ، حقی است که خداوند به انسان عطا نموده است. 
 
کارشناس مسائل فرهنگی و هادی سیاسی سپاه ناحیه کمیجان ادامه داد: تواصی به حق در ایات قرآن به عنوان یکی از عوامل مهم رسیدن به سعادت و خوشبختی معرفی شده است  به صورتی که اگر انسان اهل تواصی به حق نباشد ، دچار خسران و زیان در دنیا و آخرت می شود. و به این امر مهم نیز خداوند متعال در « سوره عصر» تاکید کرده است. * رهبر معظم انقلاب حضور در پای صندوق های رأی  و توصیه دیگران به انجام این حق و تکلیف الهی را مصداق تواصی به حق می دانند * و همگان باید در این عرصه با انگیزه الهی و پرتلاش ظاهر شوند ؛ زیرا اصل شرکت در انتخابات یک حق است و دعوت مردم مخصوصا افرادی که دچار شک و تردید هستند ، از مصادیق تواصی به حق محسوب می شود و عدم شرکت در انتخابات آثار زیان باری از نظر فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی برا جامعه دارد.
 
حسین احمدی تصریح کرد:عدم شرکت در انتخابات ممکن است باعث تنگ تر شدن حلقه ی تحریم های ضد ایرانی و در مرحله بعد بروز آسیب ها و مخاطراتی برای  کشور شود .                                          
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کمیجان در پایان صحبت های خود تاکید داشت: با توجه به همزمانی برگزاری دو انتخابات سرنوشت ساز در خردادماه جاری (انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ) از همه شهروندان و مردم ولایت مدار شهرستان بویژه مردم شهید پرور و با اصالت روستای تاریخی وفس خواستند که با حضور پر شور خودشان پای صندوق های رای بیایند و بار دیگر برگ زرینی را به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزنند و سونوشت چهارساله کشور را در این انتخابات با حضور پر شور و شعور انقلابی شان رقم بزنند.

 

دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین رفیعی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه کمیجان،  حجت الاسلام و المسلمین امینی امام جماعت مسجد فاطمه الزهرا (س)،  تنی چند از مسولین ادارات و مردم ولایت مدار و شهید پرور وفس - کمیجان حضور داشتند.

۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید