اخبار

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر طنز در ساوه

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر طنز در ساوه
نخستین جشنواره تئاتر طنز در شهرستان ساوه‌ برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از توزیع فراخوان نخستین جشنواره تئاتر طنز خبر داد و بیان داشت این جشنواره با همکاری دفتر نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ساوه در مهرماه سالجاری بعد از ایام محرم و صفر برگزار خواهد شد.
 
محمودی فر هدف از برگزاری این جشنواره را صیانت از حقوق شهروندی و ایجاد نشاط وشادابی در شرایط کنونی و شیوع ویروس منحوس کرونا عنوان کرد و اظهارداشت : شادی و نشاط اجتماعی در هر جامعه‌ای برای رشد و تعالی لازم است و نبود نشاط باعث می‌شود جامعه از حالت پویا به جامعه‌ای خشن تبدیل شود. 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه گفت : یکی از روشهای ایجاد نشاط بهره گیری از رسانه ها می باشد که در راستای بازتولید « امیدواری اجتماعی» نیز نقش موثری در ایجاد نشاط در جامعه خواهد داشت و از آنجاییکه هنر نمایش به عنوان یک رسانه شناخته     می شود می توان با استفاده از ظرفیت هنرمندان گام بلندی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برداشت .
 
محمودی فر افزود : فراخوان نخستین جشنواره تئاتر طنز در سطح شهرستان ساوه به شرح ذیل اعلام می گردد.
1- اولویت های جشنواره:
- کارکرد طنز در آثار دفاع مقدس
- توجه به معضلات و آسیب های اجتماعی
-  توجه به طنز در ادبیات و فرهنگ فولکلور
-  ویروس کرونا
2- شرایط و قوانین جشنواره :
- دبیرخانه جشنواره در راستای حمایت از گروه های راه یافته به جشنواره به 5 گروه حداکثر مبلغ 20000000 ریال کمک هزینه نقدی پرداخت می نماید.
- جشنواره به صورت رقابتی خواهد بود و به برگزیدگان در بخش های مختلف جایزه نقدی- تندیس و لوح تقدیر با نظر هیأت محترم داوران اهداء می گردد.
- آثار ارائه شـده می بایست تولید جدید بوده و دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثاری که در دیگر جشنواره ها حضور داشته اند معذور می باشد.
3- زمان بندی جشنواره : 
مهلت ارسال متن :  20/4/1400 
اعلام نتایج متن های ارسالی:  30/4/1400
زمان بازبینی آثار :  30/6/1400
اعلام نتایج بازبینی:  14/7/1400
زمان برگزاری جشنواره :  25/7/1400
 
نشانی دبیرخانه جشنواره : ساوه -  خیابان شریعتی-  شریعتی 10-  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه- دفتر نمایندگی هنرهای نمایشی 422223220   و  422223240- 086
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید