اخبار

بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه

بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه
امام‌جمعه‌ آوه گفت: حمایت همه جانبه از کارآفرینان و تقویت مادی و معنوی از آنها می تواند در اشتغال زایی نسل جوان و به تبع آن کاهش سطح آسیب های اجتماعی اثر گذار باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی،
حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازتشکیل بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه خبرداد و بیان داشت : این جلسه به ریاست حجت الاسلام  و المسلمین محمد جواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی در مورخ 11/2/400 در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید .
 
حجت الاسلام  و المسلمین محمد جواد نیکویی ماهانی نیکویی ماهانی در این جلسه ابراز داشت:نامگذاری های شعار سال توسط مقام معظم رهبری کارشناسی شده و با تحقیق و تفحص برای رفع موانع و مشکلات صورت می گیرد و رفع موانع تولید و رفع بیکاری جوانان از دغدغه های مقام معظم رهبری می باشد که توجه مسئولین به این امر گره گشای بسیاری از مشکلات خواهد بود.
   
وی افزود: تحقق شعار سال؛ تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها بیش از پیش نیازمند  حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی و رفع کامل موانع همراه با همدلی،همکاری و تلاش مضاعف می باشد.
   
امام جمعه آوه تصریح کرد: حمایت همه جانبه از کارآفرینان و تقویت مادی و معنوی از آنها می تواند در اشتغال زایی نسل جوان و به تبع آن کاهش سطح آسیب های اجتماعی اثر گذار باشد.
    
وی در ادامه خواستار حمایت جدی مسئولین از کار آفرینان شهرآوه گردید که در صورت پشتیبانی از کار آفرینان  و تولید کنندگان خلاق  می توان به رشد و توسعه کسب و کارها دست یافت و گام بلندی در مسیر رشد شاخص اقتصادی و تولید برداشت.
   
نیکویی ماهانی همچنین برنامه های فرهنگی سال400 شهرآوه را در 23 مسئله و 30 برنامه ارائه نموده و از کلیه دستگاه فرهنگی و اعضاء شورای فرهنگ عمومی خواستند با همدلی و جدیت برنامه ها اجرایی گردد تا در ارتقاء فرهنگی گام های مؤثری برداشته شود.
  
بخشدار مرکزی نیز در بیست و مین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه بیان کرد: همه ساله رهبر معظم انقلاب متناسب با شرایط کلی حاکم برکشور سال را به نامی مزین می کنند تا این مهم بتواند در سرلوحه برنامه ریزی های مسئولان و مردم قراربگیرد.با توجه به تشدید مشکلات اقتصادی در سال های گذشته،رهبرانقلاب همواره نام سال ها را اقتصادی انتخاب کرده اند.
 
ایشان در سال1400 نیز این سال را به نام سال تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری کردن.
 
گودرزی افزود: پرواضح است که برای تحقق این شعار بایستی به کلیه عوامل مؤثر در تولید توجه شود و با حمایت و پشتیبانی از نظام تولید موانع از سرراه تولید کنندگان برداشته شود.
 
بخشدار مرکزی گفت: مهمترین اتفاق در سال جدید برگزاری انتخابات است که باید با حضور حداکثری مردم و مسئولین به منظور سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران و با شکوه هرچه تمام تر برگزار گردد.
   
حسین محمودی فر ابراز داشت: در موضوع پشتیبانی یکی از ریشه ای ترین کارها در این راستا ترویج و فرهنگ سازی کارآفرینی به جای کارمندی است و یکی از مهمترین راهکارها برای توسعه تولید این است که بتوانیم فرهنگ کارآفرینی را درجامعه نهادینه کنیم.
 
وی افزود: می بایست فضای فرهنگی ماتبدیل به محیطی شود که کارآفرینی در آن به عنوان یک ارزش نمایان شود و در این راستا می توان از ظرفیتهای هنری ازجمله سریال – کلیپ- انیمیشن استفاده کرد.
 
محمودی فراظهار داشت: بحث مطالبه گری از مسئولین توسط رسانه ها و فعالان مجازی برای رفع موانع تولید و حمایت از تولید کنندگان و کالاهای داخلی عامل مؤثری در تحقق شعارسال می باشد.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید