اخبار

جشن بزرگ رمضان در ساوه برگزار شد

جشن بزرگ رمضان در ساوه برگزار شد
جشن بزرگ رمضان به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن بزرگ رمضان خبرداد و بیان داشت : این جشن به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) و ماه مبارک رمضان در روز چهارشنبه مورخ 8/2/400 در محل سالن سلمان ساوجی به صورت پخش زنده مجازی برگزار گردید.
رئیس اداره ارشاد ساوه در حاشیه این برنامه ابراز داشت: در کنار صبر و بردباری و شجاعت علم و فضل و دیگر حسنه ای که امام حسن مجتبی(ع) داشتند بخشش و سخاوت حضرت هم یکی از صفات بارز سیره عملی ایشان می باشد.
وی افزود: حضرت در طول حیات شریفشان دوبار تمام دارائی های خودشان را در راه خدا بخشیدند و همچنین حضرت امام حسن مجتبی(ع) هرگز هیچ سائلی را رد نمی کردند و در برابر درخواست او «نه» نمی گفت.
    ازحضرت پرسیدند چگونه است که هیچ سائلی را رد نمی کنید؟ در جواب فرمودند: من سائل درگاه خداوند و راغب در پیشگاه اویم و من شرم دارم که  خود درخواست کننده باشم و سائلی را رد کنم و خداوند مرا به عادتی معتاد کرده که نعمتهای خود را برمن فروریزد و من نیز در برابر او معتاد شده ام که نعمتی را به مردم بدهم و ترس آن دارم که اگر عادتم را ترک کنم اصل آن نعمت را از من دریغ دارد.
    اجرای موسیقی،توسط گروه هنری شهرزاد،میان پرده نمایش،مولودی خوانی از دیگر برنامه های این جشن بود.
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید