اخبار

کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی دارند

کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی دارند
امام جمعه جدید شهر آستانه در دیدار با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شازند گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند که می توانند نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، در این دیدار عباس کمندلو ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به امام جمعه جدید اظهار امیدواری کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سایه رهنمون های وی بتواند بهتر از گذشته به رسالت فرهنگی خود عمل کند.
 
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: شهرستان شازند به دلیل داشتن چهره ها و مفاخر فرهنگی و دینی همواره دارای جایگاه رفیعی بوده است.
 
وی به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت تشویق نوجوانان و جوانان به فریضه مهم نماز جمعه پرداخت و افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند، که می توانند نقش اساسی در پیشبرد امورات فرهنگی، دینی و مذهبی در جامعه ایفا نمایند.
 
وی ضمن اعلام همکاری و مشارکت همه جانبه در جهت برپایی هرچه باشکوه تر برگزار شدن نماز جمعه اظهار داشت: این اداره آماده خدمت رسانی در کلیه برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی در کنار ائمه جمعه و سایر نهادها جهت پیشرفت و گسترش این فریضه مهم الهی هستند.
 
امام جمعه آستانه نماز جمعه را یکی از موالید اصلی انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: نماز جمعه یکی از رایحه های خوشبویی است که به مشام مردم دمیده و نقش بسیار مهمی در انقلاب اسلامی و ترویج دینی و مذهبی به همراه داشته است.
 
وی نماز جمعه را پایگاه امامت، ولایت، تقوا، و تربیت عنوان کرد و اظهار داشت: نماز جمعه نماد برجسته و شایسته انقلاب است و دعوت مردم به تقوای الهی بیان روایات اسلام و آشنایی مردم با دین و ولایت از برکات نماز جمعه است.
 
حجت الاسلام مقدسی پور همراهی و همکاری نهادهای فرهنگی، بویژه فعال شدن کانون های فرهنگی هنری مساجد را بستری بسیار مناسب برای شناسایی استعدادهای نوجوانان و جوانان دانست و اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند که می توانند نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی داشته باشند.
 
یکی از رویکردهای اساسی و مهم نماز جمعه تقویت فعالیتهای فرهنگی هنری و مذهبی در شهرستان و جذب اقشار مختلف مردم بویژه نوجوانان و جوانان به مسجد است.
 
در ادامه حجت الاسلام مقدسی در سخنان کوتاهی فرهنگ را زیر بنای رشد و توسعه جامعه قلمداد کرد و گفت هر چه در این زمینه تلاش و کوشش شود باز هم کم است.
 
وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی خواستار تقویت و برگزاری منظم این جلسات و بصورت دوره ای در شهرهای مختلف شهرستان شدند.
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید