اخبار

جشن بزرگ نیمه شعبان در ساوه برگزار شد

جشن بزرگ نیمه شعبان در ساوه برگزار شد
جشن بزرگ نیمه شعبان در شهرستان ساوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،
حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان خبرداد وبیان داشت: این مراسم در روز یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰ساعت 21 در محل سالن سلمان ساوجی به صورت مجازی اجرا و پخش گردید.
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در حاشیه برگزاری این برنامه ابراز داشت: اعتقاد به مهدویت و جشن های نیمه شعبان یک آرمان والا برای مسلمانان می باشد نه فقط به صورت یک آرزو در دل یا حداکثر در زبان یا به صورت جشن بلکه به صورت آرمانی که بایستی تبدیل به عمل شود.
 
محمودی فر گفت: نگاه مثبت دین به آینده تاریخ و اعتقاد به حضرت مهدی(عج) اصلی به نامه «انتظار» را در دل ها زنده کرده است.
 
وی افزود: انسان منتظربه معنای خاص کلمه کسی است که هدف آرمان خود را می شناسد و یقین دارد که روزی این هدف در جهان محقق می شود. از این رو همواره برای رسیدن جامعه به چنین هدفی تلاش می کند تا جامعه هرچند یک قدم به آن هدف نزدیک تر شود و از آنجا به خدا و جهان آخرت ایمان دارد، می داند که پاداش این تلاش خود را خواهد گرفت.
 
  وی بیان داشت: جامعه منتظر به واقعیت های ناهنجار موجود «نه» می گوید و به امید فردای درخشان تلاش می کند جامعه منتظر،حکومت های غیر الهی و طاغوتی را نمی پذیرد و در مقابل آنها می ایستد و مقاومت می کند جامعه منتظر می کوشد در جهت همان نوع از جامعه ای که انتظارش را می کشد حرکت کند.
  
محمودی فر گفت به اعتقاد علمای تعلیم و تربیت پویایی جامعه شیعه به دو عامل وابسته است: گذشته سرخ،اعتقاد به عاشورا و آمادگی برای ایثار و شهادت در راه عدالت خواهی،آرمانگرایی و حقیقت جویی وآینده سبز: باور به مهدویت و نپذیرفتن حکومت های طاغوتی و تلاش برای گسترش عدالت و انسانیت در سراسر جهان.
  
وی در خاتمه به مسئولیت های منتظران پرداخت و گفت: تقویت معرفت،ایمان و محبت به امام عصر(عج)، پیروی از امام عصر(عج)،ایجاد آمادگی درخود و جامعه و دعا برای ظهور امام(عج) از برترین اعمال عصر غیبت می باشد.همانطوریکه حضرت علی (ع) فرمودند منتظر فرج الهی باشید و از لطف الهی مأیوس نشوید و بدانید که محبوب ترین کارها نزد خداوند انتظار فرج است.لازمه این انتظار دعا برای ظهور امام عصر(عج) می باشد و همچنین رسول گرامی اسلام(ص) می فرماید: برترین کارهای امت من،انتظار فرج از جانب خداوند است.
 
اجرای موسیقی توسط آموزشگاه موسیقی ارغنون،میان پرده نمایشی و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این جشن بود.
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید