اخبار

شورای فرهنگ عمومی حکم اتاق فکر بخش فرهنگ استان را دارد

شورای فرهنگ عمومی حکم اتاق فکر بخش فرهنگ استان را دارد
حجت الاسلام دانشی گفت: شورای فرهنگ عمومی در شرایط کنونی حکم اتاق فکر بخش فرهنگ استان را به عهده دارد، اما به دلیل شرایط اقتصادی دستگاه‌های مختلف شاید بتوان گفت امکان ارائه طرح‌های ابتکاری و پیشنهادی به دستگاه‌ها وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه سال ۹۸ حدود پنج جلسه این شورا در استان تشکیل شده، می‌گوید: در مجموع جلسه‌های تشکیل شده در سال گذشته ۱۱ مصوبه به تصویب رسید که از این تعداد ۱۰ مصوبه در استان اجرا شد.

دانشی در پاسخ به این سوال که مصوبه‌های در نظر گرفته شده تا چه حد تاثیرگذار بوده‌اند، بیان می‌کند: این شورا در شرایط کنونی حکم اتاق فکر بخش فرهنگ استان را به عهده دارد، اما به دلیل شرایط اقتصادی دستگاه‌های مختلف شاید بتوان گفت امکان ارائه طرح‌های ابتکاری و پیشنهادی به دستگاه‌ها وجود ندارد.
وی در خصوص اهمیت نقش این شورا عنوان می‌کند: این شورا با در نظر گرفتن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نقش توسعه‌ای در همه بخش‌ها ایفا کند و تحقق این نقش تا حد قابل توجهی منوط به توجه و ابلاغ مصوبات توسط استانداران و فرمانداران است.
دانشی ادامه می‌دهد: استاندار استان مرکزی همواره در جلسه حضور دارد و مصوبات را ابلاغ می‌کند و تنها فرمانداران تعدادی از شهرستان‌ها مصوبات جلسه را ابلاغ نمی‌کنند، در مجموع در صورتی که دستگاه‌ها توان عملیاتی داشته باشند شورا می‌تواند متناسب با فرهنگ استان طرح‌های مختلف را برای دستگاه‌ها تعریف یا حتی با مشارکت خود دستگاه‌ها و متولیان فرهنگی برنامه‌هایی در در نظر بگیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی می‌گوید: این شورا از بدو تاسیس نقاط قوت و ضعف مختلفی داشته است و به هر حال انتظارهای از این شورا وجود دارد، با اصلاح آیین نامه قدرت اجرایی این شورا افزایش پیدا خواهد کرد که این موضوع به تأثیرگذاری نقش شورا کمک می‌کند و این اصلاح در دستور کار شورای فرهنگ عمومی کشور قرار دارد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید