اخبار

عید قربان خلوص اتصال بنده به خداوند را به طور کامل به نمایش می‌گذارد

عید قربان خلوص اتصال بنده به خداوند را به طور کامل به نمایش می‌گذارد
حجت الاسلام دانشی گفت: عید قربان عیدی است که خلوص اتصال و اتکال بنده به خداوند را به طور کامل به نمایش می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،  حجت الاسلام عباس دانشی امروز شنبه 11 مرداد در جلسه شورای مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با تبریک دهه امامت و ولایت گفت: عید قربان یادآوری ایثار و فداکاری، جهاد درراه خدا و متخلق شدن به اخلاق الهی و اطاعت از اوامر خداوند است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: عید قربان، قربانی کردن تمام مصادیق نفس‌پرستی است؛ پیوند عمیق و پیوستگی وثیق نهاد خانواده نیز پیام عید قربان است.
وی ادامه داد: این اداره کل در راستای گرامیداشت دو عید فرخنده قربان و غدیرخم و در طول این هفته برنامه‌های متنوعی را در مجوعه کانون های فرهنگی هنری مساجد، انجمن های هنری و ادارات شهرستان های تابعه با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوی دینی رسول ‌اکرم(ص) و ائمه ‌هدی(ع)، تشریح و تحلیل وقایع و حوادث تاریخ اسلام و شیعه و ترویج مراجعه و بهره‌برداری از متون مرجع دینی در زندگی روزمره اجرا می‌کند.
دانشی به جایگاه والای این عید که در پی آن عید ولایت نیز خواهد آمد اشاره کرد و افزود: تبعیت محض از خداوند در اقدام ابراهیم(ع) در حالی جلوه‌گر می‌شود که به راستی نمی‌توان خود را در چنین موقعیتی تصور کرد.
این مقام مسئول اظهار کرد: عید قربان عیدی است که خلوص اتصال و اتکال بنده به خداوند را به طور کامل به نمایش می‌گذارد.
لازم به ذکر است، در ادامه این جلسه هر یک از روسای ادارات در خصوص برنامه ها و پیشنهادات و نظرات خود مطالبی را ارائه همچنین معاونین برنامه های حوزه کاری خود را تشریح کردند.

 

رسانه جدید

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید