اخبار

فرهنگ هویت ساز است/ باید نهادهای فرهنگی تقویت شود

فرهنگ هویت ساز است/ باید نهادهای فرهنگی تقویت شود
نماینده مردم دلیجان و‌ محلات در خانه ملت گفت: فطرت جوانان پاک است و واقعا زلال و شفاف هستند و در بخش فرهنگ امروز واقعا بی پناه هستند و هیچ پناهگاهی ندارند؛ ما مسئولین باید پناهی برای این جوانان فراهم کنیم.
ب‍ه گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،  حمید صادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان و وحید رفیعی  مسوول انجمن هنرهای نمایشی دلیجان با دکتر سلیمی نماینده مردم شریف دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای جلسه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان ضمن اشاره به آغاز پروژه بلک باکس دلیجان و همچنین برگزاری دومین جشنواره استانی  تیاتر خیابانی دلیجان خواستار همراهی نماینده محترم در این زمینه شد.
دکتر سلیمی نیز در این نشست گفت:دلیجان انجمن های هنری و فرهنگی فعال از جمله انجمن های تئاتر، شعر و قرآن  با ظرفیت بسیار بالایی دارد و باید تقویت شود.
وی افزود: باید فضای مجازی کنترل شود و بستری برای توهین و هتک آبروی افراد فراهم نگردد. انتقاد باتوهین تفاوت میکند و نباید در فضای مجازی به افراد مختلف با نام انتقاد،  توهین و تهمت صورت بگیرد.
 سلیمی ادامه داد: سعی کنید جلسات فرهنگ عمومی خروجی داشته باشد و وظیفه هر عضو این جلسات مشخص باشد و راهکار ارائه شود.
وی اظهار کرد: فطرت جوانان پاک است و واقعا زلال و شفاف هستند و در بخش فرهنگ امروز واقعا بی پناه هستند و هیچ پناهگاهی ندارند؛ ما مسئولین باید پناهی برای این جوانان فراهم کنیم. 
جشنواره تئاتر خیابانی هنبو یک حرکت بسیار خوبی بود که باید با رویکرد تقویت رسوم و سنن بومی دلیجان گسترش یابد.
این قبیل جشنواره ها موجب شناسایی استعدادهای جدید میشود و فرهنگ اصیل و کهن دلیجان را با نسل جدید متصل میکند.
واقعیت این است که بودجه های فرهنگی در کشور بسیار نحیف است ولی با فضاسازی های غیر واقعی مخالف این حقیقت را به افکار عمومی القا کرده اند.
فرهنگ هویت بخش است و برای تقویت هویت ملی باید نهادهای فرهنگی را تقویت کرد.
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید