اخبار

دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای در ساوه برگزار شد

دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای در ساوه برگزار شد
دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای با حضور اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه و اساتید دانشگاه در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای خبرداد وبیان داشت این جلسه با حضور اصحاب فرهنگ و هنر ،رسانه و اساتید دانشگاه مورخ 8/5/99 راس ساعت 30/17 در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی بیان کرد: رسانه های متحد و با سواد سهم وافری در توسعه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارند.
وی با بیان اینکه متاسفانه از عدم سواد رسانه‌ای شهر سو استفاده می شود، اظهار داشت: سواد رسانه‌ای، کشور را از هجمه ها و التهابات مصون نگه می دارد.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه گاهی رسانه ها تنها نیت شهره شدن و تجارت دارند و سرنوشت کشور برایشان مهم نیست، اضافه کرد: برای مقابله با این آسیب آموزش دادن و تربیت کردن مردم و رسانه ها باید در دستور کار قرار گیرد و رسانه ها نیز انصاف داشته باشند.
وی گفت: باید خردورزی مردم را رشد دهیم تا هر خبری را باور نکنند.
دکتر صالح اصغری استاد دانشگاه هم گفت: متاسفانه کسوف و مرگ سواد رسانه‌ای رخ داده است و ارتقا فرهنگ کاربری و سواد رسانه‌ای باید اجرا شود.
احسان ساده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هم بر جریان شناسی و کارکرد شناسی رسانه تاکید کرد.
در این نشست، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید