اخبار

نشست صمیمی هنرمندان با امام جمعه کمیجان

نشست صمیمی هنرمندان با امام جمعه کمیجان
نشست صمیمی هنرمندان با امام جمعه شهرستان کمیجان به مناسبت 5 مرداد گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام دکترعلی مقدسی پور در نخستین نشست صمیمی هنرمندان که به مناسبت 5 مرداد گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی در کشور برگزار شد گفت: نماز اولین واژه و از ارکان اساسی دین مبین اسلام است.
امام جمعه کمیجان افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد در احیای فریضه نماز جمعه نقش بسزایی دارند و ما همواره شاهد حضور اهالی مسجد و کانون های مساجد در نماز جمعه هستیم.
وی ادامه داد: هنرمندان چهره‌های تاثیرگذار جامعه هستند و نقش هنرمندان و زبان هنر در جذب افراد در نماز جمعه بر کسی پوشیده نیست.

دکترمقدسی پورافزود: هنرمندان باید تلاش کنند در بخش تئاتر، موسیقی و فیلم مسئله نماز جمعه را جلوه گر باشند و اولین قدم در جامعه هدف این است که جامعه را نمازخوان کنیم و خودمان باید پیشتاز باشیم و باید وقت نماز در برنامه ها لحاظ شود.

در ادامه این جلسه حسین احمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کمیجان گفت: نمازجمعه از نظراسلام بهترین جایگاه برای بیان مسایل سیاسی و تقویت مولفه‌های دشمن‌شناسی است.

وی افزود:هنرمندان با ذوق هنری خود و نفوذ بر اقشار جامعه می توانند از اصالت های فرهنگی جامعه به خوبی دفاع کنند.
لازم به ذکر است، در این جلسه که حجت الاسلام میرزایی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی هم حضور داشت، 10 نفر از شاعران برجسته کمیجان به قرائت آخرین سروده های خود با موضوعات سالروز گرامیداشت  5 مرداد و عملیات مرصاد و امام زمان(عج) پرداختند.

رسانه جدید

۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید