اخبار

فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های اوقات فراغت مساجد مرکزی

فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های اوقات فراغت مساجد مرکزی
حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: نحوه برگزاری برنامه های اوقات فراغت تابستان امسال متفاوت با سال گذشته است و بسیاری از برنامه ها و فعالیت ها باید کنترل و اصول بهداشتی در تمامی برنامه ها باید اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام «مصطفی ذوالفقاری» در خصوص برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد استان مرکزی، گفت: امسال به دلیل شرایط کشور متاثر از بمیاری کرونا ویروس، دستورالعمل اجرایی برای برگزاری کلاس های تابستان در کانون های فرهنگی هنری نخواهیم داشت.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: کانون هایی که در سطح استان اقدام به برگزاری کلاس های تابستانه کرده اند، رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در نظر دارند که به هیچ عنوان بیماری به سبب برگزاری کلاس ها شیوع پیدا نکند.
وی همچنین از مدیران محترم برگزار کننده کلاس های اوقات فراغت تابستان 1399 در مساجد استان خواست ضمن مطالعه دقیق دستورالعمل رعایت بهداشتی مفاد این راهنما به منظور جلوگیری از اشاعه بیماری کووید19 (کرونا ویروس) بکوشند.
این مقام مسئول اظهار کرد: از علاقمندان به برگزاری کلاس های اوقات فراغت  تابستان 1399 تقاضا می شود به منظور برنامه ریزی مناسب بازدید کلاس های تابستانی و زمان بندی برنامه های جانبی هر چه سریعتر نسبت به تحویل فرم برنامه هفتگی کلاس ها اقدام کنند.

حجت الاسلام ذوالفقاری بیان کرد: شیوع بیماری کرونا امسال بر برگزاری کلاس های اوقات فراغت تاثیر گذاشته لذا باید در این شرایط اتفاقات خاصی برنامه ریزی و با راهکارهای مهم و اساسی نتیجه گیری شوند تا اینکه هر دو مولفه مورد توجه باشند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: امسال اکثر تولیدات فرهنگی، هنری و آموزش های کانون های مساجد بر بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی عرضه مي شود و این ستاد این مهم را در دستور کار خود دارد و از اوایل بروز این بیماری در کشور اقدام به تهیه تولید محتوا و انتشار در کانال ها و گروه های مسجدی کرده است.
وی با بیان اینکه امکان برگزاری حضوری برخی از فعالیت ها با رعایت اصول بهداشتی وجود دارد تصریح کرد: کیفیت برنامه ها در هیچ شرایطی کاهش نخواهد یافت و این موضوع مورد توجه است.
این مقام مسئول اضافه کرد: نحوه برگزاری برنامه های اوقات فراغت تابستان امسال متفاوت با سال گذشته است و ضمن تاکید بر محتوا، بسیاری از برنامه ها و فعالیت ها باید کنترل و اصول بهداشتی در تمامی برنامه ها باید اجرا شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید