اخبار

برگزاری کلاس های نیمه حضوری اوقات فراغت در کانون شهدای پاچنار محلات

برگزاری کلاس های نیمه حضوری اوقات فراغت در کانون شهدای پاچنار محلات
حبیبی گفت: برگزاری کلاس روخوانی قران کریم نور، مطالعه وکتاب خوانی، قصه گویی با محوریت کتاب داستان و راستان برخی از برنامه‌های در حال اجرای کانون به صورت مجازی و نیمه حضوری برای متربیان و برخی نوجوانان است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، «حسین حبیبی» در خصوص برنامه های اوقات فراغت کانون شهدای پاچنار گفت: برنامه های امسال تابستان کانون به خاطر اعلام وضعیت قرمز و محدودیت های کرونایی در شهرستان محلات با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار است.
مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای پاچنار مسجد فاطمیه( سلام الله علیها) شهرستان محلات افزود: برنامه های کانون هر سال با عنایت الله تعالی درحال انجام است و امسال به خاطر شرایط کرونایی باتغییر قالب و محتوا متناسب باشرایط زمان حاضر انجام‌ می شود.
وی ادامه داد: شرکت مدیر کانون به عنوان مدیر کانون در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر و پیگیری ومطالبه از برخی سازمان ها وادارات برای تهیه و کمک به برگزاری کلاس های مجازی در کانون، تهیه و آماده سازی زیرساخت با همکاری محوری امام جمعه واداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محلات برای تجهیزات و به روز رسانی نسبی رایانه وخدمات اینترنتی متناسب باشرایط کرونایی، پیگیری و آماده سازی برای بازی های مناسب نوجوانان با استفاده از رایانه، مشاوره و تبلیغ چهره به چهره با دانش آموزان البته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت روزانه و با حضور تعداد کم آنها به خاطر کرونا از فعالیت های این کانون است.
حبیبی با بیان اینکه پیگیری و انجام اقدامات اولیه برای برگزاری کلاس علوم برای مقطع متوسطه اول پسران انجام شده است، تصریح کرد: برای کلاس تقویتی ریاضی و زبان و عربی برای دانش آموزان متوسطه اول صحبت های اولیه انجام شده و برای برگزاری کارگاه و کلاس مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و برخی از خانواده های آنان توسط افراد توانمند در این عرصه نیز اقداماتی اندیشیده شده است.
مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای پاچنار عنوان کرد: کلاس های تقویتی که برخی از آنها در ایام امتحانات انجام شده و برخی دیگر هم در حال پیگیری است با استفاده از ظرفیت برخی دانش آموزان و جوانان نخبه تقریبا به صورت رایگان برای برخی از دانش آموزان علاقه مند برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری اردوهای داخل شهری و برگزاری مسابقات تنیس روی میز ادامه داد: آموزش تیراندازی با تفنگ بادی و تیر و کمان که دست ساز با خلاقیت خود مربیان و متربیان است و  پیگیری اردوی میدان تیر از سپاه ناحیه محلات در صورت فراهم‌بودن شرایط کرونایی از دیگر برنامه های تابستانه کانون است.

حبیبی گفت: اجرای طرح رزمایش مواسات وهمدلی با همکاری بعضی نهادهای خیریه و پخش گوشت نذری برای برخی خانواده های محروم اطراف کانون و پیگیری از اداره آموزش و پرورش برای جذب دانش آموز جدید در صورت همکاری ایشان برای برنامه های اوقات فراغت تابستان امسال که از هفته آینده به صورت نیمه حضوری و مجازی انجام خواهد شد و همکاری با گروه های تبلیغی و فرهنگی فعال در شهرستان برخی از فعالیت های کانون است.
وی افزود: برگزاری کلاس روخوانی قران کریم نور، کلاس آموزش ترجمه ومفاهیم قرآن کریم، کلاس نوراحکام برای سطوح مختلف، کلاس تجوید با محوریت کتاب حلیةالقرآن، مطالعه وکتاب خوانی، قصه گویی با محوریت کتاب داستان و راستان برخی از برنامه‌های در حال اجرای کانون به صورت مجازی و نیمه حضوری برای متربیان و برخی نوجوانان مرتبط با مسجد از سالهای گذشته است.

۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید