اخبار

پردازش و نشر اطلاعات باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی استانها قرار گیرد

پردازش و نشر اطلاعات باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی استانها قرار گیرد
خدادی گفت: شناخت و هماهنگی با رسانه های استان، تولید، پردازش و نشر اطلاعات از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی استانها قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، همایش شورای اطلاع رسانی استانها در استان مرکزی چهارم تیرماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در محل استانداری مرکزی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
در این همایش محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استانها گفت: شورای اطلاع رسانی بدنبال جبران کمبود رسانه در استانها است.
وی با بیان اینکه جریان شناسی، جریان سازی و خنثی سازی سه ماموریت مهم شورای اطلاع رسانی است گفت: شورای اطلاع رسانی استانها باید در هر استان در این سه زمینه ورود کند. 
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در جریان شناسی رسانه ای شورای اطلاع رسانی استانها باید با کار کارشناسی و دقیق شایعات، شبهات، ابهامات و اطلاعات ناقص و القاعاتی که از طرق مختلف در جامعه مطرح می شود را شناسایی و با پاسخ منطقی و مستدل اهداف معاندین و مغرضین را خنثی و خود در جامعه جریان سازی کند. 
وی در ادامه با تاکید بر پیوست رسانه ای در نشر مطالب گفت: شناختن و  هماهنگی با رسانه های استان، تولید ، پردازش و نشر اطلاعات از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه شورای اطلاع رسانی استانها قرار گیرد. 
در ادامه عُرف معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور با اشاره به وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استانها گفت: هماهنگی بین معاون سیاسی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها  و دبیرخانه فعال باعث خواهد شد که شورای اطلاع رسانی استانها تاثیر گذار در جریان رسانه ای استان باشد. 
وی با بیان اینکه رویکرد در شورای اطلاع رسانی استان ها باید تغییر کند گفت: کمیّت همراه با کیفیت در جلسات شورای اطلاع رسانی استانها باید مورد توجه در قرار گیرد. 
معاون سیاسی وزارت کشور گفت:  برنامه ریزی شورای اطلاع رسانی استانها برای ارائه عملکرد دستگاه های اجرایی در هفته دولت از جمله مواردی است که باید شورای اطلاع رسانی استانها در این مدت باقی مانده تا هفته دولت در دستور کار خود قرار دهد و برنامه ریزی کند.
در این همایش سراسری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رییس شورای اطلاع رسانی استان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورا ، رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان و مسئول دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان حضور داشتند.

 

رسانه جدید

 

 

رسانه جدید

 

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید