اخبار

عدم رعایت عفاف و حجاب بنیان خانواده را متزلزل می‌سازد

عدم رعایت عفاف و حجاب بنیان خانواده را متزلزل می‌سازد
حجت الاسلام علوی مهر گفت: عدم رعایت عفاف و حجاب موجب رشد ناهنجاری‌ها در جامعه و افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و بنیان خانواده را متزلزل می‌سازد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه عفاف و حجاب  خبرداد و بیان داشت: این کارگاه به همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و باحضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین علوی مهرمورخ 30/11/98 ساعت 8 درمحل سالن شهیدآوینی برگزار شد.
   حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین علوی مهراستاد حوزه علمیه قم عنوان داشت: عفت(عفاف) حالتی نفسانی(درونی است) که از چیرگی شهوت بر افراد جلوگیری می نماید.حجاب ثمره عفاف درونی است که تظاهر و نمود بیرونی یافته است و به نوعی پوشش در ظهور اجتماعی افراد و در رویارویی با نامحرم گفته می شود.
  وی افزود: پژوهش ها نشان می دهد که زنان ایرانی از زمان مادها نخستین ساکنان این دیار بودند حجابی کامل شامل  پیراهن بلند چین دار،شلوار،چادر و شنلی بلند برروی لباس ها داشتند.این حجاب در دوران سلسله های مختلف پارس ها نیز معمول بوده است.بنابراین در زمان بعثت زرتشت و قبل و بعد از آن زنان ایرانی از حجابی کامل برخوردار بوده اند.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عفاف و حجاب نقش مهم و انکار‌ناپذیری در تحکیم بنیان خانواده و سلامت جامعه دارد، تصریح کرد: عدم رعایت عفاف و حجاب موجب رشد ناهنجاری‌ها در جامعه و افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و بنیان خانواده را متزلزل می‌سازد.
علوی مهر اظهار داشت: رواج حجاب دربین زنان قوم یهود مطلبی نیست که کسی بتواند آن را انکار کند،تاریخ پژوهان نه تنها از مرسوم بودن حجاب در بین زنان یهود سخن گفته اند بلکه از افراطها و سخت گیری های بی شمار آن نیز تصریح کرده اند.
وی تأکیدکرد:بنابراین طبق تاریخچه حجاب می بینیم در بیشتر ملت ها و ادیان حجاب در بین زنان وجود داشته است که هرچند در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و گاهی با اعمال سلیقه حاکمان تشدید یا تخفیف یافته است ولی هیچگاه به طور کامل از بین رفته است.
این استاد حوزه علیمه تصریح کرد:پوشش زنان در گذر تاریخ نمادی از جایگاه زن در فرهنگ و تمدنی است و با مطالعه تاریخ در می یابیم که زنان در مشرق زمین پوشش محکم ترو کامل تر از زنان غربی داشته و دارند همین نشانگر این است که نگاه مردان نسبت به زن در سرزمینی چون ایران متفاوت از دیدگاه سرزمین های غربی به مقوله زن بوده است.پوشش زنان در ایران باستان نشان می دهد که حجاب زنان ایرانی قبل از ورود اسلام به ایران حجاب کامل و در جهان باستان منحصر به فرد بوده است.

۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید