اخبار

اطلاعیه مهم

اطلاعیه مهم
معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اطلاعیه ای برای مدیران محترم چاپخانه های افست ، دیجیتال و کانونهای آگهی و تبلیغات استان مرکزی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، اطلاعیه مهم و قابل توجه مدیران محترم چاپخانه های افست ، دیجیتال و کانونهای آگهی و تبلیغات استان مرکزی:
 
با عنایت به نامه  نامه شماره 800/2451/9012 مورخ 10/10/98 معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با موضوع  موارد قانونی تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل  مقتضی است جهت پیشگیری از وقوع جرم در امر انتخابات مفاد مربوطه به صورت جدی مطمح نظر قرار گیرد :
 
1- به موجب ماده 57 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اصلاحات بعدی سایز تراکت اعم از مطلب، زندگی نامه، جزوه و عکس مجاز 15*10 اعلام شده است.همچنین در ذیل تبصره 2 اصلاحی 1/12/1386 بیان داشته... تخلف از مفاد این تبصره توسط چاپخانه، مستوجب مجازات مندرج در این ماده است.
2- سایز بنر حاوی عکس و محل ستاد به موجب بند 9 ماده 65 مکرر الحاقی 3/3/1395 قانون فوق الذکر 50*70 اعلام شده است و مجازات تخلف از آن ، یکی از مجازات های درجه 6 مطابق قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 می باشد.
برخی مجازات های درجه6 :
1- حبس بیش از 6 ماه تا دو سال 2- جزای نقدی بیش از بیست میلیون  تا هشتاد میلیون ریال 3- شلاق از سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری 4- محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از شش ماه تا پنج سال 5- انتشار حکم قطعی در رسانه ها
 
 
معاونت فرهنگی و رسانه
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی
 
۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید