اخبار

کارآفرینی کلید ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی جامعه‌ است

کارآفرینی کلید ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی جامعه‌ است
اکرمی گفت: کارآفرینی کلید ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی جامعه‌ است و باید در سیاست های راهبردی حوزه رونق تولید به این مولفه توجه بیشتری شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، بهروز اکرمی21دی در ششمین نشست شورای اطلاع رسانی استان مرکزی افزود: سه تا چهار میلیون دانش‌آموخته سالانه به بازار کار وارد می شوند که توسعه کارآفرینی در بین این افراد نقش مهمی در رفع بیکاری و رونق اقتصادی کشور و استان دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: کارآفرینی کلید ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی جامعه‌ است و باید در سیاست های راهبردی حوزه رونق تولید به این مولفه توجه بیشتری شود.
وی با یادآوری اختصاص چندین واحد درسی در دانشگاه‌های کشور به سرفصل کارآفرینی ادامه داد: نیاز است برای توسعه کارآفرینی در کشور استان توجه به این حوزه در دستور کار واحدهای آموزش عالی قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی دیدار با خانواده شهدا از جمله مهمترین وظایف مسوولان استانی این استان دانست و گفت: نیاز است در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، دیدار نسل جوان با خانواده شهدا و آشنایی این افراد با سیره و روش و آرمان‌های شهدا در دستور کار مسوولان قرار گیرد.
اکرمی، با یادآوری اجرای بند (چ) ماده ۳۷ قانون احکام دایمی برنامه ششم توسعه کشور در استان مرکزی افزود: نیاز است سازمان برنامه و بودجه این استان، ۲۴ دستگاه اجرایی مشمول این ماده را به همراه مبالغ اعتباری احصا و ظرف مدت یک هفته به شورای اطلاع رسانی استان اعلام کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بر اساس بند (چ) ماده ۳۷ احکام دایمی برنامه ششم توسعه کشور، دستگاه‌های اجرایی مربوطه پیشنهادهای خود را برای تهیه برنامه‌های مختلف و اطلاع رسانی در جامعه به صدا و سیما اعلام می کنند.
اکرمی افزود: دستگاه‌های اجرایی مشمول این ماده نیز باید پیشنهادهای خود را در قالب تفاهمنامه‌های دوجانبه به صدا و سیما اعلام کنند.
در این نشست مصوب شد نقطه نظرات اعضای شورای اطلاع رسانی استان مرکزی در زمینه سازوکار اطلاع رسانی در حوزه‌های مختلف امنیتی، سیاسی و اقتصادی به این شورا ارایه و چگونگی آن در نشست بعدی مصوب شود.
 
۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید