اخبار

نشست تخصصی دانش افزایی معارف حضرت زهرا(س) در ساوه برگزار شد

نشست تخصصی دانش افزایی معارف حضرت زهرا(س) در ساوه برگزار شد
نشست تخصصی دانش افزایی معارف حضرت زهرا(س) و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان ساوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام سید «احمد رضوی» در این نشست  تخصصی دانش افزایی معارف حضرت زهرا(س) و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:‌ حضرت زهرا(س) الگوی کامل تعهد و دینداری در جهان اسلام است بایستی شخصیت این بانوی بزرگ اسلام الگوی همگانی باشد و اولین معیار زن صالحه در جامعه دینداری است چرا که اگر همه عالم را به انسان هدیه کنند و دین را از او بگیرند چیزی نخواهد داشت اما اگر همه عالم را ازانسان بگیرند و دین را هدیه دهند انسان صاحب همه چیز خواهد شد.
استاد مؤسسه آموزش عالی خاتم النبیین قم افزود: دین داری باعث می شود که تا انسان معتقد و پایبند شود و هرکسی که از دین داری دوری کند در واقع زندگی را باخته است.
وی اظهار کرد:‌ یکی دیگر از الگوی فاطمه(س) زهد و بخشش ایشان است.حضرت زهرا(س) اهل انفاق و ایثار بودند با هدیه لباس عروس خود توانست که ایثار و فداکاری را درتاریخ ماندگار کند.
حجت الاسلام رضوی با بیان اینکه رضایت حضرت زهرا(س) به دینداری و ولایت مداری است گفت: بر اساس بیان قرآن کریم فاطمه زهرا(س) عصمت کبری است و ما باید همه کارها را ازجمله مبارزات، نفاق ستیزی، افشاگری و صراحت لهجه در مقابل افرادی که دین را بازیچه سیاست می دانند از حضرت فاطمه(س) فرا بگیریم.
وی تصریح کرد:‌ همسرداری ایده آل و موفق مستلزم دانستن اصول همسرداری یا پیروی کردن از الگویی که آئینه تمام نمای فداکاری و عشق در زندگی است با نگاهی به زندگی حضرت زهرا و امام علی(ع) می توانیم اصول مهم همسرداری و موفقیت در زندگی مشترک را دریابیم.
استاد مؤسسه آموزش عالی خاتم النبیین قم اظهارکرد: خداوند برای جامعه زنان حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت حوا، آسیه و مریم را الگو و اسوه قرار داده است؛‌ در قرآن و روایات زیادی داریم که حضرت فاطمه(س) هم اسوه برای زنان و هم اسوه برای مردان است.
وی افزود: حضرت فاطمه (س) وسیله هدایت و الگواست که همه باید به ایشان توجه کنند دینداری زهد و دفاع از ولایت بالاترین اسوه و الگو برای جامعه بشری چه مرد و چه زن است.
نشست تخصصی دانش افزایی معارف حضرت زهرا(س) و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه قرآنی حضرت صاحب الزمان(عج) و باحضور حجت الاسلام سید احمد رضوی از اساتید مؤسسه آموزش عالی خاتم النبیین قم در محل سالن شهیدآوینی برگزار شد.
اجرای مداحی از دیگر برنامه های این نشست بود.
 

اجرای مد
۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید