اخبار

برگزاری دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت

برگزاری دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت
دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و بنیاد مهدویت قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از  برگزاری دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت خبر داد و بیان داشت: این دوره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و بنیاد مهدویت قم در مورخ 13/10/98 با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن قائمی در محل سالن شهید آوینی برگزارشد.
   حجت الاسلام والمسلمین حسن قائمی از اساتید بنیاد مهدویت قم ابراز داشت: اعتقاد به مهدویت محکم ترین پشتوانه برای ولایت فقیه است و ما جلوه این باور را در انقلاب خود مشاهده کردیم امام خمینی(ره) میان مردم نفوذ داشتند و مردم اطاعت از ایشان را اطاعت از امام زمان(عج) می دانستند و همین اعتقاد ضامن پیروزی در جنگ بود و اکنون نیز همین اعتقاد ضامن بقای جمهوری اسلامی است.
   وی افزود: ولایت فقیه زمینه سازظهور منجی است و اگرولایت فقیه در جامعه عینیت پیدا کند و موفق شود قطعا" زمینه ظهورنیز در جامعه فراهم خواهدشد.قائمی اظهار داشت:کسی که به مهدویت به معنای واقعی کلمه معتقداست خواه ناخواه به ولایت فقیه نیزمعتقداست زیر این دو ازهم جدانیستند و زمانی ظهورمنجی محقق  می شودکه زمینه فراهم شود و کسی که این زمینه را فراهم می کند ولی فقیه باهمراهی مردم است.
  وی گفت: آن چیزی که درقضیه مهدویت مهم است  کیفیت و ماهیت  انتظار است و انتظار فرج برترین عبادت است و به معنی واقعی کلمه منتظرباشیم و کسی منتظراست که زمینه برای ظهور فراهم کرده و با انحرافات مبارزه کند.استاد بنیاد مهدویت تصریح کرد: مهدویت رمز حیات و هویت تشیع است و همه ما وظیفه داریم بخشی از سرمایه خود را به نشر این موضوع اختصاص دهیم امروز جهان تشنه تشیع و مهدویت است چرا که مهدویت تنها مکتبی است  برای آینده  جهان برنامه دارد.
   وی در ادامه عنوان داشت: با توجه به معضلات و مشکلات امروز منطقه و جهان اسلام و برنامه ریزی های دشمنان و مستکبرین عالم ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت بهترین راه جلوگیری از هجمه های فرهنگی می باشد.
   وی افزود: پایبندی به فرهنگ مهدویت و ا نتظار شاخص ترین مؤلفه مقابله با هجمه های دشمنان است و سد محکمی در مقابل توطئه های دشمنان و هجمه های فرهنگی می باشد.ضمنا" لازم به توضیح است که دوره تکمیلی مربی مهدویت در 16 ساعت آموزشی برگزار و به کسانی که بتوانند در آزمون نمره لازم را کسب نمایند گواهینامه از مرکز تخصصی بنیاد مهدویت صادر خواهد شد.
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید