اخبار

مسجد زمینه ساز اجرای گام دوم انقلاب است

مسجد زمینه ساز اجرای گام دوم انقلاب است
حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: مسجد با محوریت قرار دادن توصیه های مقام معظم رهبری، زمنیه ساز اجرای گام دوم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام «مصطفی ذوالفقاری» عصر ( یکشنبه24 آذر) در جلسه هم اندیشی مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان محلات و معرفی رابطین و طرح ملی فهما گفت: اگر فعالیت های فعالان فرهنگی در مسجد منجر به رشد و پرورش استعدادهایی مانند آیت الله مقدسی شود که هم کارهای اثرگذاری انجام داد و هم مورد قبول مردم بود، کار فرهنگی ماندگاری در مسجد انجام گرفته است.

 مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با بیان اینکه نباید کارهای فرهنگی را دست کم گرفتد و برای آن ارزش قائل شد، افزود: بسیاری از کسانی که هم در منطقه، شهر و حتی جهان اثرگذار بوده اند برخاسته از مسجد بودند؛ کارهای مسجدی منجر به رشد انسان هایی می شود که حرکات مهم و اثرگذار آنان تا سالها باقی می ماند.
وی ادامه داد: مسجد با عمل به منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و خصوصا دومین توصیه ایشان مبنی بر اخلاق و معنویات می تواند زمینه را برای اجرای همه بندهای گام دوم در راستای توسعه علم و دانش، پژوهش و دیگر رکن ها فراهم کند و به سمت هدف اصلی حرکت کند.

حجت الاسلام ذوالفقاری تصریح کرد: بهترین مکان برای پیگیری، اجرایی و عملی کردن مساله علم و پژوهش معنویت و اخلاق مسجد است؛ مسجد جایگاه همه فعالیت‌ها و آنچه جامعه اسلامی می‌خواهد انجام دهد، است.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی توضیح داد: جلسه های توجیهی طرح ملی «فهما» با حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد در شهرستان های استان مرکزی برگزار شد و تلاش می شود با اجرای این جلسه ها ثبت فعالیت های کانون های در سامانه بچه های مسجد افزایش یابد.

این مقام مسئول افزود: رویداد ملی «فهما» با هدف معرفی کانون های موفق استان ها به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران است و انتخاب این رویداد تکاپوی بسیار مناسبی در بین فعالان کانون های مساجد ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است، در جلسات هم اندیشی مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی و معرفی رابطین و طرح ملی فهما  از رابطین و مسئولان کانون ها با اهدای جوایزی تقدیر می شود.

۲۲ کانون فرهنگی هنری در شهرستان محلات مشغول به انجام فعالیت های فرهنگی هنری است.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید