اخبار

همت و مناعت طبع لازمه کار در مسجد است

همت و مناعت طبع لازمه کار در مسجد است
حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: گاهی برای انجام کارهای معنوی و فرهنگی اثرگذار در مسجد نیازی به امکانات و بودجه نیست بلکه خلوص، همت و مناعت طبع لازمه کار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام «مصطفی ذوالفقاری» در جلسه هم اندیش مسئولان کانون ها و معرفی رابطین و طرح ملی فهما که در شهرستان کمیجان برگزار شد، گفت: توجه به نیاز و سلیقه جوانان در مساجد باید مورد توجه قرار گیرد، وقتی فضای مسجد با روحیه جوانان همخوانی نداشته باشد این افراد گرایشی به مساجد پیدا نمی کنند.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با بیان اینکه باید سبک کار در مساجد جوان پسند باشد افزود: مشارکت دادن جوانان در فعالیت های مسجد و واگذاری فعالیت ها به آنها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری برای جوانان، تشکیل گروه های نمایش از بچه های مسجد می تواند در جذب جوانان به مسجد موثر باشد.
وی اظهار کرد: گاهی برای انجام کارهای معنوی و فرهنگی اثرگذار در مسجد نیازی به امکانات و بودجه نیست بلکه خلوص، همت و طبع نفس می طلبد، مثلا برگزاری مراسم ختم قرآن با کمترین هزینه و اثرگذاری بالا در هر مسجد می تواند برگزار شود.

حجت الاسلام ذوالفقاری تصریح کرد: در اجرای برنامه‌های مسجد باید از جوانان بهره‌مند شد تا حضور پر‌رنگ‌تری در مسجد داشته باشند؛ باید به جوانان اهمیت داد و آنان را وارد میدان کرد.
این مقام مسئول گفت: کانون‌های هنری مساجد باید روی 2 نکته محتوای کاری و ظاهر فضای کار تمرکز ویژه کنند تا بتوانند در مساجد تحول ایجاد کنند و یکی از فرهنگ سازی‌های مهم باید معطوف به فضای مسجد باشد.
وی ادامه داد: سامانه «فهما» (فرهنگی و هنری مساجد ایران) در راستای ثبت‌نام اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری، ثبت فعالیت‌ها و رویدادهای کانون‌ها راه‌اندازی شده و بر اساس این طرح، برترین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و برترین ستاد استانی با بررسی‌های انجام‌شده از طریق این سامانه معرفی و مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه «حسین احمدی» گفت: امروز کارکرد مسجد به محل عبادت و بندگی، محل تربیت بشر اختصاص یافته که این موارد در جایگاه بسیار حایز اهمیت هستند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان کمیجان افزود: امام جماعت و متولیان فرهنگی و مدیران مسجد بهترین الگوهای عملی برای تربیت جامعه هستند.

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید