اخبار

چهارشنبه های قصه گویی در مسجد الاقصی اراک

چهارشنبه های قصه گویی در مسجد الاقصی اراک
جلالی گفت: چهارشنبه های قصه گویی به صورت رایگان در کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) مسجد الاقصی اراک برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،کلاس چهارشنبه های قصه گویی ویژه اعضای کودک و خردسال کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) مسجد الاقصی اراک به صورت کاملا رایگان در کانون برگزار می شود.
مسئول کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) مسجد الاقصی اراک افزود: این کانون با هدف جذب کودکان و نوجوانان به مسجد و افزایش توانایی های ارتباطی آنها اقدام به برگزاری طرح فرهنگی چهارشنبه های قصه گویی در مسجد کرده است.
وی با بیان اینکه قصه به تکلم و خلاقیت کودک کمک می کند ادامه داد: کودک در جمع هم سن و سال های  خود با توانایی کلامی مختلفی رو برو می شود و نحوه استفاده از کلماتش بهبود پیدا می کند.
جلالی تصریح کرد: هنر قصه‌گویی می‌تواند با بهره‌گیری از امکانات موجود با تمامی اشکال گوناگون خود، از خواندن قصه، یا بیان قصه فی‌البداهه تا استفاده از تصاویرو شکل و عروسک‌ها و بازی زنده نمایش، فیلم ... با توجه به نوع پیام یا محتوای خود و متناسب با شرایط مخاطب کاربردی رسمی و غیررسمی داشته باشد.
مسئول کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) مسجد الاقصی اراک خاطرنشان کرد: ما باید با ایجاد محرک‌های طبیعی مثل قصه‌گویی و قصه‌خوانی از آغاز دوره کودکی به بچه‌ها کمک کنیم تا نسبت به شناخت محیط پیرامون خود با توجه به میزان توانایی‌شان از مفاهیم درک علمی دست یابند و با تمام جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی آشنا شوند.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید