اخبار

برگزیدگان مسابقات ورزشی کانون های مساجد ساوه تجلیل شدند

برگزیدگان مسابقات ورزشی کانون های مساجد ساوه تجلیل شدند
آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات ورزشی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ساوه ( یکشنبه ۱۰ آذر) در فرهنگسرای ارشاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام سید «ابراهیم حسینی» در این مراسم گفت: علم و ایمان اگر با هم نباشند انسان دچار ضرر خواهد شد؛ رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم اخلاق و معنویت را مورد تاکید قرار دادند.
امام جمعه شهرستان ساوه افزود: کار در مسجد کار بسیار بزرگ و با اهمیتی است چه کسانی که در متن مسجد فعالیت می کنند چه کسانی که امور پشتیبانی را به عهده دارند، کانون های فرهنگی هنری مساجد، سپاه، ائمه جماعت، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر و سایر دستگاه هایی که به نوعی در مسجد با یک پرچم مهدوی کار می کنند کارشان بزرگ و با ارزش است.
وی با بیان اینکه صرف کار در مسجد بازی و مسابقه ورزشی نسیت، اظهار کرد: برگزاری مسابقات ابزار است، کار فرهنگی با روح انسان سرو کار دارد و هدفش هدایت است، چنانچه حتی یک نفر به دست شما به راه راست گرایش پیدا کند ارزشش از تابش خورشید عالم تاب بیشتر خواهد بود.
حجت الاسلام حسینی گفت: سبک زندگی اسلام سبکی برای زندگی شابسته است، کسانی که متولی امور مساجد هستند می توانند در میدان ورزش و میدان تفریحات سالم، بچه های پرانرژی را جذب مسجد کنند.

امام جمعه ساوه با بیان اینکه تفریحات سالم را در یابید، ادامه داد: مسئولان امور مسجد طبیب باشند، هنر داشته باشند و تریبون پیدا کنند، میدان شنا، میدان فوتبال و زمین های ورزشی بهترین تربیون برای متولیان مسجد است؛ ناممکن نیست همه باید کمک کنید اگر می توانید در هر زمینه ای برای کار فرهنگی کمک کنید این کار را بکنید زیرا کاهش آسیب های اجتماعی و بسیاری از بزه ها در هدایت افراد به کار فرهنگی است.
این مقام مسئول با بیان اینکه داشتن حس هدایت از وجود امکانات در مسایل معنوی مهمتر است افزود: در اثرگذاری کار فرهنگی، بیشتر از امکانات، داشتن حس و احساس غیرت و علاقه کارساز است.
وی الزامات کار فرهنگی را مهربانی و محبت، مشارکت دهی و تبلیغ غیر مستقیم، مسجد محوری و اراده محکم دانست و اظهار کرد: امروز ما در شرایطی قرار داریم که باید از این ظرفیت معنوی و عبادی مساجد بیشتر استفاده کنیم.

در ادامه این مراسم «محمدمهدی کارکن» هم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در کانون های فرهنگی هنری ساوه و گزارشی از فعالیت های تابستانی، خواستار توانمند سازی ارکان مساجد به خصوص مدیران کانون  و مقابله با تهدیدات شد.
مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ساوه افزود: تعامل بین ارکان اصلی مسجد بسیار مهم است هرچقدر این تعامل و همکاری بیشتر باشد حضور مردم به‌ویژه نسل جوان در مساجد بیشتر خواهد شد.
وی ادامه داد: کسی که در مسجد مسئولیت دارد هم باید مسجد دار باشد و هم باید مردم‌دار باشد کسانی که به مسجد می‌روند باید تکریم شوند.
لازم به ذکر است، در این مراسم از ۱۱۰ نفر از برگزیدگان مسابقات و داوران و عوامل اجرایی با اهداء لوح و هدایا تقدیر شد.

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید