• اخبار

ستاد رسیدگی به امور مساجد استان مرکزی تشکیل می شود

ستاد رسیدگی به امور مساجد استان مرکزی تشکیل می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: ستاد رسیدگی به امور مساجد این استان زیر نظر استانداری و با همکاری دستگاه های مرتبط تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ،«مصطفی مشایخی» عصر سه شنبه در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در اراک افزود: مساجد بهترین مکان برای آگاه سازی جامعه، اطلاع رسانی و تبلیغ است که باید از سوی مردم و مسوولان حمایت شود.
وی اظهار کرد: ساماندهی ساختمان مساجد و رسیدگی به امور عمرانی از برنامه های در دست اجرای استان است که با همکاری همه جانبه عملی خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: برنامه ریزی جهت حضور ائمه جماعت در اوقات مختلف شرعی و اعزام مبلغان دینی برای پاسخگویی به سوالات دینی و فرهنگی مردم از دیگر برنامه های اولویت دار این ستاد است.
مشایخی توضیح داد: پرداختن به امور فرهنگی و دینی در مساجد باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و جوانان در اولویت این برنامه ها باشند.
«علی اکبر شعبانی فرد» ،استاندار  استان مرکزی نیز در ادامه جلسه گفت: با توجه به فرا رسیدن روز جهانی مساجد همایشی با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی و توسعه مساجد در اراک برگزار می شود.
استاندار استان مرکزی خاطر نشان کرد: فراهم ساختن زیر ساخت های مناسب و فرهنگ سازی در خصوص ترغیب خانواده ها و جوانان به دو و سه فرزندی باید مورد توجه قرار گیرد.
شعبانی فرد یادآور شد: با توجه به اقدامات موثر و فراگیر در حوزه مبارزه با طلاق در ماه گذشته آمار طلاق دو درصد کاهش یافته است.
وی تاکید کرد: آموزش های قبل از ازدواج، تبلیغات شهری در قالب چاپ بروشور و بنر و پیامک های اجتماعی از برنامه های در دست اجرا در استان مرکزی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز در این نشست گفت: فرهنگ تک فرزندی باید در خانواده ها اصلاح شده و آینده کشور و وضعیت اجتماعی آیندگان باید از هم اکنون برنامه ریزی شود.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: نقش حوزه بهداشت و درمان در آگاه سازی زوج های جوان باید تبیین شده و با دقت بیشتری به آن پرداخته شود.
وی اظهار کرد: ایران از لحاظ زاد و ولد در دنیا رتبه 144 را داشته و این رقم نشان دهنده نقویت پایه های جمعیتی کشور است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500