اخبار

خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعدازعاشورا در زرندیه برگزار شد

خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعدازعاشورا در زرندیه برگزار شد
نمایش عظیم خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعدازعاشورا در زرندیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، به همت گروه نمایش کاروان زرندیه تحت نظارت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، برای اولین بار در این شهرستان، نمایش عظیم خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعد از عاشورا عصر روز پنجشنبه 21شهریور ماه سال جاری برگزار شد.
احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، درحاشیه این مراسم که ساعت30/18 روز پنجشنبه 21 شهریورماه همزمان با دوازدهم محرم الحرام در محل آسیابک شهرستان زرندیه با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی و برخی ازمسئولین شهرستان از جمله حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه، فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه و دیگر مسئولین برگزارشد، گفت: بیش از300 نفر ازهنرمندان نمایش و تعزیه شهرستان در این نمایش عظیم ایفای نقش نمودند. که در نوع خود کم نظیر بود.
جوانمرد در ادامه افزود: این نمایش عظیم شامل منازل غروب عاشورا و خیمه سوزان، شام غریبان، از ناقه افتادن وخار مغیلان، دیر راهب نصرانی، بازارشام و گفتگوی شمر و یزید، خرابه شام و وفات حضرت رقیه(ع)بود که در آن سعی شده بود بخش عمده ای از وقایع بعد از عاشورا که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده به تصویر کشیده شود.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از اجرای این نمایش عظیم را در وهله اول ارج نهادن به مقام شامخ شهداء و اسرای واقعه کربلا و سپس یادآوری مصیبت های وارد شده به اهل بیت امام (ع) بعد از واقعه عاشورا عنوان کرد و ادامه داد: یِادآوری مصیبت های و ظلمهای وارده شده به اسرا بعد از واقعه عاشورا می تواند در حفظ و صیانت از فرهنگ عاشورا و انتقال مفاهیم ارزشمند بزرگی چون رشادت، جوانمردی، و مقاومت که نمونه بارز آن حضرت زینب(س) است، به نسل های بعدی موثر باشد.
پایان بخش این مراسم بزرگ معنوی سفره اطعامی بود که پذیرای شرکت کنندگان در این برنامه بود.
  

خیمه 


خیمه 


خیمه 

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید