اخبار

سینما فرهنگ اراک تا پایان سال گشایش می یابد

سینما فرهنگ اراک تا پایان سال  گشایش می یابد
حجت الاسلام دانشی گفت: این اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، مقدمات قانونی بازگشایی سینما فرهنگ اراک را در دستور کار خود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام« عباس دانشی» به  مناسبت روز گفت: مقدمات قانونی بازگشایی سینما فرهنگ اراک فراهم شده و این مکان فرهنگی  در صورت همکاری شورای شهر و شهرداری به زودی فعالیت خود را از سر می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به فعالیت و تعداد سینماهای استان اشاره کرد و گفت: تعداد صندلی های سینمایی استان نسبت به تعداد جمعیت ناچیز است و  بسیاری از شهرستان های استان از سالن سینما محروم هستند که رفع این کمبود نیازمند مشارکت بخش های مختلف خدماتی است.

وی به تعطیلی چندین ماهه سینما فرهنگ اراک اشاره کرد و گفت: سینماها نیاز به حمایت دارند زیرا تغییر کاربری این اماکن فرهنگی ضربه جبران ناپذیری به سیمای فرهنگی شهر خواهد زد.

دانشی با بیان اینکه به مناسبت روز سینما ضمن بازدید از سینماهای شهر اراک و تبریک این روز به زحمت کشان عرصه فیلم وسینما، پای درد دل آنان نیز خواهیم نشست تصریح کرد: به مناسب  روز سینما امروز (۲۱شهریور)  مراسم تقدیر از داوران و عوامل اجرایی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در استان مرکزی با حضور مسئولان و‌ هنرمندان عرصه سینما برگزار می شود.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ظرفیت کل سینماهای استان مرکزی2255 صندلی است افزود: از این تعداد به ترتیب 600صندلی در سینما فرهنگ اراک، 535 صندلی در سینما عصرجدید، 420صندلی در سالن سلمان ساوجی ساوه، 350صندلی در خمین و اخیرا در مجتمع فرهنگی رفاهی نور شهرستان محلات سینمایی با یکصد صندلی و سایر امکانات و وسایل دیجیتال تجهیز شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: مردم استان مرکزی استقبال خوبی از سینما دارند امیداست به زودی مطالبات مردم فرهنگ دوست این استان در خصوص سینماهایی که نیاز به تجهیزات بیشتر دارد محقق شود و همگان بتوانند از دیدن فیلم های مورد علاقه اشان در سینماهای با کیفیت لذت ببرند.
 حجت الاسلام دانشی افزود: 180فیلم سینمایی در سال 97 اکران شد که در این راستا با کمبود سالن های سینمایی مواجه هستیم و چنانچه توسعه ای در خصوص سینما در استان وجود نداشته باشد از استان های محروم کشور هم عقب تر می مانیم؛ سینما فرهنگ اراک به خاطر نوستالوژی بودن آن باید شکل ساختمان خود را حفظ کند؛ همچنین در شهرستان های فاقد سینما مکاتبه ای با شهرداری شده که هفته ای یکبار از سوی سینما سیار بخش غیردولتی، فیلم های روی پرده در سینماهای ایران به نمایش در آید.
 همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران  ٢١ شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و هر سال جشن خانه سینما در این روز برگزار می شود و 21شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم شد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید