اخبار

برنامه های شاد خواسته ی نسل جوان باید در چارچوب موازین شرعی اجرا شود

برنامه های شاد خواسته ی نسل جوان باید در چارچوب موازین شرعی اجرا شود
آیت الله سپاسی گفت: برنامه شاد و متنوع برای جامعه خصوصا نسل جوان خواسته ی همه دلسوزان است، که باید درچارچوب موازین شرعی اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام «کاظم سپاسی» در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به جایگاه مهم فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید مواظب بود که افراد معلوم الحال از برنامه های فرهنگی، هنری خصوصا کنسرت های موسیقی به نفع مقاصد و اهداف خودشان سو استفاده نکنند.
مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی با تاکید بر اینکه برنامه شاد و متنوع در چارچوب موازین شرعی برای جامعه خصوصا نسل جوان خواسته ی همه دلسوزان است افزود: فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی به عنوان  دستگاه متولی فرهنگ در سطح کلان، استان و شهرستان ها باید در این زمینه برنامه ریزی کند، تا هم به دغدغه دلسوزان توجه شده باشد و هم نسل جوان از برنامه های متنوع با رعایت موازین شرعی استفاده کنند .
وی از مدیریت و کادر فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که  با حساسیت در راستای منویات مقام معظم رهبری و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کنند و از همه کسانی که برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری تلاش می کنند تشکر کرد.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام«عباس دانشی» به گستره حوزه فعالیت های اداره کل مربوطه اشاره کرد و گفت: ۵۸۰ کانون  فرهنگی هنری،  ۱۴۸ کتابخانه باز در سطح مساجد استان بیش از ۶۰ موسسه قرآنی، انجمن های مختلف فرهنگی هنری ، ۲۰۷کانون تبلیغاتی ، ۱۶۴ باب چاپخانه، ۱۰۱ باب آموزشگاه آزاد هنری ،۱۳۱ موسسه فرهنگی و...   به عنوان زیر مجموعه های این اداره کل مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه حوزه فعالیت های این اداره کل بسیار گسترده و متنوع است افزود: تمام توان ما بر این است که در چهارچوب وظایفمان بر اساس منویات مقام معظم رهبری مجموعه های تحت پوشش رو  فعال  و پویا پیش ببریم.
وی ضمن اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد قرآنی، فرهنگی  و هنری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در همه بخش ها بدون توجه به نگرش های سیاسی، نیروهای انقلابی و متعهد  و توانا بکار گرفته شده اند  و بحمدلله همین امر باعث پیشرفت برنامه ها هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی شده است.

حجت الاسلام دانشی ضمن تشکر از حضرت آیت الله سپاسی مدیر حوزه های علمیه استان گفت:همانطور که قبلا اشاره شد حوزه فعالیت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بسیار گسترده است و طیف وسیعی از جامعه رو با رویکرد های متفاوت پوشش می دهد.
وی با اشاره به مخاطبین مختلف  با رویکرد های متفاوت اداره کل مربوطه خاطرنشان کرد:  این اداره کل بر اساس وظایف محوله  و بر اساس منویات مقام معظم رهبری به جامعه هدف ارائه خدمت می کند.
این مقام مسئول اضافه کرد: این اداره کل ضمن توجه و استفاده از  دیدگاه و نظرات ارزشمند علما، اندیشمندان و صاحب نظران و توجه به حساسیت  مومنین و دلسوزان نسبت به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری و شاد برای جامعه هدف اقدام خواهد کرد.
لازم به ذکراست، مدیر کل و اعضای شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  یکشنبه هفدهم شهریور ماه با حضرت آیت ا... سپاسی مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی دیدار کردند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید