اخبار

نمایش خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعدازعاشورا در زرندیه

نمایش خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعدازعاشورا در زرندیه
به همت گروه نمایش کاروان زرندیه تحت نظارت اداره فرهنگ وارشاداسلامی، برای اولین بار نمایش عظیم خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعد از عاشورا در شهرستان زرندیه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان مرکزی، به همت گروه نمایش کاروان زرندیه تحت نظارت اداره فرهنگ وارشاداسلامی، برای اولین بار نمایش عظیم خیمه سوزان، کاروان اسرا و وقایع بعد از عاشورا در شهرستان زرندیه برگزار می شود.
به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان زرندیه، در این نمایش که ساعت30/18 روز پنجشنبه 21 شهریورماه همزمان با دوازدهم محرم الحرام در محل آسیابکشهرستان زرندیه برگزار خواهد شد بیش از300 نفر ازهنرمندان نمایش و تعزیه شهرستان ایفای نقش خواهند نمود. که در نوع خود کم نظیر خواهد بود.
جوانمرد در ادامه افزود: این نمایش عظیم شامل منازل غروب عاشورا و خیمه سوزان، شام غریبان، از ناقه افتادن وخار مغیلان، دیر راهب نصرانی، بازارشام و گفتگوی شمر و یزید، خرابه شام و وفات حضرت رقیه(ع) خواهد بود که سعی شده بخش عمده ای از وقایع بعد از عاشورا که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده به تصویر کشیده شود.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از اجرای این نمایش عظیم را در وهله اول ارج نهادن به مقام شامخ شهداء و اسرای واقعه کربلا و سپس یادآوری مصیبتهای وارد شده به اهل بیت امام (ع) بعد از واقعه عاشورا عنوان نموده و ادامه داد: یِادآوری مصیبتهای و ظلمهای وارده شده به اسرا بعد از واقعه عاشورا می تواند در حفظ و صیانت از فرهنگ عاشورا و انتقال مفاهیم ارزشمند بزرگی چون رشادت، جوانمردی، و مقاومت که نمونه بارز آن حضرت زینب(س) است، به نسلهای بعدی موثر باشد.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید