اخبار

حفظ حکومت اسلامی مهمترین معروف حال حاضر است

حفظ حکومت اسلامی مهمترین معروف حال حاضر است
حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: حفظ حکومت اسلامی مهمترین معروف حال حاضر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وهفتمین جلسه این شورا که با دستور جلسه ترویج وتعظیم شعائر حسینی بویژه فریضه امر به معروف و نهی از منکر صبح روز پنجشنبه چهاردهم شهریورماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت: حفظ حکومت اسلامی مهمترین معروف حال حاضر است.

وی با اشاره به تاریخ1400 ساله دین مبین اسلام تشکیل یک حکومت اسلامی مبتنی بر اصول اسلامی وقرآنی را آرزوی دیرینه مسلمانان عنوان نموده و ادامه داد: این میسر نبوده مگر در مدت کوتاهی که مولی الموحدین امام علی(ع) تشکیل حکومت داده بودند که تاریخ خود گواه است در همان زمان کوتاه چه آزارها و ظلمهایی که بر ایشان روا نداشتند.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: ترویج فساد وفحشایکی از مهمترین روشهای ضربه زدن به دین است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از این حربه به خوبی بهره برده اند و متاسفانه باید گفت که ما در جبهه فرهنگی و جنگ نرم مواقعی ضعیف عمل کرده و از دشمن جا مانده ایم.
هادی فدایی فرماندار ونائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی یکی از بزرگترین مصادیق نهی از منکر بوده و می تواند کمک بسار زیادی در راستای افزایش اعتماد عمومی ایفا نماید.

وی افزود: وقتی ارزشهای دینی رنگ می بازد قطعا در ادامه ارزشهای ملی هم جایگاه خود را از دست می دهد، پس حفظ دین پایه و اساس حفظ و صیانت از نظام و حکومت اسلامی است.
احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه به روز بودن را یکی از راهکارهای موثر بودن فعالیتهای فرهنگی دانست و افزود: مسئولین فرهنگی گاها با غفلت خویش موجب عقب ماندگی فرهنگی در بعضی از بخشها می شوند که می بایست هوشیاری و دقت نظر و به موقع عمل کردن را چاشنی فعالیتهای خویش قرار دهند. جوانمرد استفاده از ظرفیتهای مردمی را در قالب گروههای فرهنگی و به تعبیر مقام معظم رهبری آتش به اختیار را یکی از بهترین وموثرترین راهکارهای پیشبرد فعالیت های فرهنگی و دینی عنوان نمود.
تهیه و توزیع بروشورهایی پیرامون خرافه گرایی و تحریف در مراسمات عزاداری میان ادارات و هیئات مذهبی، تهیه و توزیع فلش کارتهاییمرتبط با موضوع امر به معروف ونهی از منکر و مدیریت جلسات خانگی بانوان با توجیه مسئولین جلسات از جمله مصوبات این جلسه بود.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید