اخبار

مشکلات اقتصادی کشور بر فعالیت رسانه ها تاثیر دارد

مشکلات اقتصادی کشور بر فعالیت رسانه ها تاثیر دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: نداشتن امنیت شغلی نیز یکی دیگر از مشکلات خبرنگاران و فعالان رسانه ها است که به همین دلیل خبرنگاران به طور مکرر مجبوربه تغییر محل کار خود هستند که این مشکلات باید با همکاری و تعامل صاحب امتیازان و اداره کل فرهنگ و ارشاد و دستگاه های اجرایی حل شود.
به گزارش روابط عمومی ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار گفت: مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ناجوانمردانه دشمنان تاثیر مستقیم بر فعالیت رسانه ها به خصوص رسانه های مکتوب گذاشته  و مشکلاتی همچون گرانی کاغذ، تامین ابزار چاپ و  تجهیزات فنی لازم، توان بسیاری از فعالان این عرصه را به شدت کاهش داده است.
حجت الاسلام و المسلمین «عباس دانشی» افزود: با وجود تلاش های وزارت فرهنگ و ارشاد در تامین کاغذ و ابزار چاپ با نرخ مصوب دولتی، همچنان این مشکل سد راه فعالان رسانه های مکتوب است.
وی بیان کرد: مشکلات گرانی کاغذ و تجهیزات برای رسانه های مکتوب  مسئله ای مقطعی است که به زودی با تمهیدات مسئولان رفع می شود اما، مشکل بزرگتر و همیشگی این قشر از جامعه بیمه تامین اجتماعی است که با وجود حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی، مدیران مسئول و صاحب امتیازان رغبتی برای این کار نشان نمی دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: نداشتن امنیت شغلی نیز یکی دیگر از مشکلات خبرنگاران و فعالان رسانه ها است که به همین دلیل خبرنگاران به طور مکرر مجبوربه تغییر محل کار خود هستند که این مشکلات باید با همکاری و تعامل صاحب امتیازان و اداره کل فرهنگ و ارشاد و دستگاه های اجرایی حل شود.
حجت الاسلام والمسلمین دانشی ادامه داد: نداشتن تحصیلات و دانش کافی برخی خبرنگاران نیز یکی دیگر از مشکلات این عرصه است که کمتر خبرنگاری به آن توجه می کند در صورتی که تحصیلات، دانش و تجربه در کنار یکدیگر موجبات موفقیت خبرنگاران را فراهم می کند و در این راستا برگزاری دوره های آموزشی هدفگذاری شده است.
وی اظهار داشت: خانه مطبوعات در راستای واگذاری امور رسانه ها به بخش خصوصی فعال شده و باید در بحث دفاع از حقوق حرفه ای افراد نظارت و دخالت داشته باشد.
حجت الاسلام «عباس دانشی» افزود: خبرنگاران به عنوان رکن چهارم دموکراسی و جریان آزاد اطلاعات مطرح هستند که باید با مطالبه گری نسبت به رفع مشکلات جامعه گام بردارند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید