اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی آشتیان برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی آشتیان برگزار شد
شصت ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آشتیان با دستور کار برنامه ریزی جهت بزرگداشت دهه امامت وولایت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،شصت ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آشتیان در روزپنج شنبه مورخ 10/05/98 راس ساعت  11 صبح در محل دفتر امام جمعه شهرستان با دستور کار برنامه ریزی جهت بزرگداشت دهه امامت وولایت برگزار گردید.
در این جلسه حضرت حجت الاسلام نیشابوری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به اهمیت دهه ولایت وامامت پرداخت و گفت: آنقدر روز عید غدیر خم مهم است که حضرت رسول اکرم (ص) وائمه اطهار سخنان گرانبهایی در اهمیت آن گفته اند. پیامبر (ص)  فرمودند: روز عیدغدیر خم با معتبرترین عید امت من است. روزی است که خداوند به من دستور داد تا علی (ع)را به عنوان شاخص وجانشین معرفی کنم تا مردم به وسیله آن بعدها هدایت شوند. روز غدیر خم روزی است که دین خدا کامل شد وخداونداین نعمت را برامت ما تمام کرد.
وی در ادامه به حدیثی از امام صادق (ع) نیز اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) می فرمایند:روزعید غدیرخم روزی است که پیامبر(ص) ، امیر المومنین (ع) را به عنوان شاخص معرفی کرد وجایگاه حضرت علی (ع) واین روزرا به مردم نشان داد؛ لذا ماشیعیان وپیروان حضرت علی (ع) می بایست  اهمیت این روز به مردم نشان دهیم.
وی ادامه داد: یک ستاد به دیگر ستادها در شهرستان اضافه می شود و آن هم «ستاد مناسبت ها وضرورت ها» است که ادارات و نهادهای فرهنگی وخدمات رسان و هیات امنای مساجد و هیات های مذهبی در آن عضو هستند و مصوبات آن هم در شهرستان قابل اجرا است و در مناسبت های سال بحث عیدغدیر و دهه ولایت خیلی مهم است وبیشتر از گذشته باید برای گرامیداشت آن برنامه های فرهنگی مذهبی در نظرگرفت واجرایی کرد.
در ادامه جلسه حجت الاسلام نیشابوری وظایف، مسئولیت وکارهایی که ادارات و نهادها در این روز می بایست انجام دهند را بیان کرد.

بعد از ارائه نظرات و پیشنهادات لازم  توسط اعضای حاضر در جلسه برنامه هایی جهت اجرا به تصویب اعضا رسید.

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید