اخبار

جامعه اسلامی به زنان فرصت داده تا از توانایی های خود استفاده کنند

جامعه اسلامی به زنان فرصت داده تا از توانایی های خود استفاده کنند
حجت الاسلام دهنوی گفت:جامعه اسلامی به زنان فرصت داده تا از توانایی های خود استفاده و مقام واقعی خود را در جامعه حفظ کنند.
به گزارش‌روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت الاسلام « حسین دهنوی» ۱۳ مرداد در دوازدهمین همایش «پیوند آسمانی ها» که به مناسبت گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س)که با هدف ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام به همت کانون فرهنگی هنری سلمان فارسی شهرستان ساوه برگزار شد گفت:‌ تعالیم حیات بخش اسلام زن را به عنوان مربی بشریت مطرح و قدر و منزلت حقیقی و الهی را به آنان عطا فرمود.
 کارشناس خانواده و استاد حوزه علیمه قم افزود:  تفاوت هایی در روحیه زنان و مردان وجود دارد که عدم شناخت این تفاوت ها ریشه بسیاری از اختلافات خانوادگی است و شناخت صحیح این تفاوت ها باعث رفتاری صحیح از سوی طرف مقابل خواهد شد.
 وی با بیان اینکه زوج‌های جوان باید مفاهیم سبک زندگی اسلامی را در زندگی مشترک خود پیاده کنند ادامه داد:‌ امروزه با توجه به شرایط جامعه باید فداکاری کرد و زوج های جوان باید آستانه صبر و تحمل خود در برابر مشکلات را بالاتر ببرند؛ قدرت مدیریت بحران در زندگی از دیگر از شروط ازدواج برای جوانان است.

ارتقای بینش و بصیرت نسبت به سیره و سبک زندگی ائمه اطهار(ع)، هدایت افکار جوان در مسیر آرمان‌های اسلام و تحکیم بنیان خانواده، ترویج فرهنگ و ارزش های معنوی ازدواج در میان جوانان و الگوسازی و آرمان آفرینی با ارائه الگوهای برتر، ارائه آموزش ‎های متناسب در جهت شروع یک زندگی خوب و متعالی از اهداف برگزاری این همایش بود.

در ادامه این همایش از زوج های برتر در زمینه قرآنی و زندگی موفق تقدیر شد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید