اخبار

کانون های مساجد ساوه در نشاط و معنویت

کانون های مساجد ساوه در نشاط و معنویت
مرقد مطهر حضرت اشموئیل نبی از پیامبران الهی این روزها به تجمع کودکان و نوجوانان کانون های فرهنگی هنری مساجد ساوه تبدیل شده است جایی برای زیارت و آب و هوای خوب برای سیاحت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، امسال یک برنامه خوب برای کودکان و نوجوانان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ساوه صورت گرفت و آن برگزاری اردوهای یک روزه تفریحی ،ورزشی و زیارتی به آرامگاه پیغمبر «اشموئیل نبی» از پیامبران الهی بود؛مرقد مطهر حضرت اشموئیل نبی از پیامبران الهی، این روزها به تجمع کودکان و نوجوانان کانونهای فرهنگی هنری مساجد ساوه تبدیل شده است جایی برای زیارت و آب و هوای خوب برای سیاحت؛‌ جشنواره ورزشی و اردوی نشاط و معنویت از جمله برنامه های کانون های مساجد ساوه با هدف پرکردن اوقات فراغت، فراهم کردن محیطی پرنشاط همراه با اخلاق و معنویت و همچنین جذب جوانان و نوجوانان به مساجد در تابستان ۹۸ در دو بخش خواهران و برادران در حال برگزاری است.
این اردو در روزهای  ۵ و ۶  مرداد ویژه پسران و ۷و ۸ ویژه خواهران است؛ در این اردو هر روز ۲۰۰ نفر از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ساوه اعزام و از برنامه های تفریحی، مسابقات ورزشی، ‌آموزشی و فرهنگی این اردو بهره مند می شوند.

در این اردوها که از روز شنبه ۵مرداد تا سه شنبه ۸ مرداد ۹۸ در همین مکان برای برادران و خواهران بطور مجزا برگزار شد یکی از اعضای گروه حافظان طبیعت ساوه و زرندیه نکاتی در خصوص آشنایی با مبانی محیط زیست و حفظ طبیعت با حاضرین در میان گذاشت؛ لیوان های شیشه ای با پیام محیط زیستی شرکت بلور و شیشه کاوه، روان نویس، عطر و کتاب به نوجوانان فعال و مربیان اهدا شد.

 ۳تن از اعضای کانون مسجد امام صادق(ع) و مسجد ابوذر ساوه به سرپرستی مصطفی فراغت در گشت و گذار در اطراف این مرقد به صورت خود جوش نسبت به جمع آوری پسماندها و زباله های ریخته شده توسط افراد بی توجه اقدام کردند.
این اردو با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساوه، ستاد نماز جمعه و اداره اوقاف و امور خیریه در حال برگزاری است.

۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید