اخبار

پیوند قرآن در رفتار/کانونی با نام شهدای هسته ای

پیوند قرآن در رفتار/کانونی با نام شهدای هسته ای
مسجد صاحب الزمان(عج) راوه یکی از همین مساجد است؛ کتابخانه کوچک مسجد که هر روز بر تعداد کتابهایش افزوده می شود توانسته نیاز کتابخوانان و اهل مطالعه در مسجد را فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، کانون فرهنگی هنری شهدای هسته ای مسجد صاحب الزمان(عج) روستای راوه از توابع دلیجان از سال 87 فعالیت خود را آغاز کرد و تا امروز که به عنوان یکی از کانون های فعال روستایی در سطح مساجد استان مرکزی معرفی شده است؛ این کانون با در اولویت قرار دادن برنامه های قرآنی توانسته طیف گسترده ای از نوجوانان و جوانان روستا را به کانون جذب کند؛ کلاس های قرآن و احکام متناسب با درخواست متقاضیان و اعضای کانون در رشته  های مختلف در کانون برگزار می شود.
قرآن آموزان کانون شهدای هسته ای ادامه کلاس های قرآنی را به منازل نیز کشانده اند و با برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم اوقات خود را در کنار آیات نورانی کلام الله مجید می گذرانند؛ طرح تلاوت نور در این مسجد با حضور بی نظیر نمازگزاران با دست اندکاری اعضای کانون رنگ و بویی دیگر دارد.
کانون های فرهنگی هنری و کتابخانه در جوار مساجد برای رشد دینی، اعتقادی، فرهنگی و علمی جوانان پر استعداد ایران اسلامی تلاش می کنند و مسجد صاحب الزمان(عج) راوه یکی از همین مساجد است؛ کتابخانه کوچک مسجد که هر روز بر تعداد کتابهایش افزوده می شود توانسته نیاز کتابخوانان و اهل مطالعه در مسجد را فراهم آورد.

از آنجایی که کانون های فرهنگی هنری مساجد بازوان اصلی اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی و هنری با محوریت ارزش های دینی و انقلاب اسلامی هستند از اینرو نقش بسیار بارزی در ایجاد وحدت و همدلی بین اقشار مختلف مردم به ویژه در بین نسل جوان و  در جذب جوانان به مسجد و ایجاد همدلی و همراهی جوانان با برنامه های فرهنگی و قرآنی برعهده دارند.
با توجه به شبیخون فرهنگی وسیع دشمن و ترفند‌های متفاوت و گوناگون رسانه‌های غربی در مسیر رواج بی بندوباری و بی‌تفاوتی نسبت به ارزش‌های دینی و مکلی در بین نسل جوان جامعه اسلامی کانون های مساجد با تدوین برنامه های فرهنگی هدفمند و جذاب، جوانان خود را درمقابل این تهاجم فرهنگی گسترده مصون می کند؛ کانون های فرهنگی هنری مساجد در مسیر ولایت گام برداشته اند و امروز این کانون ها محل ایجاد انس و الفت بین بچه های مسجد و ائمه جماعت شده اند.

«محمدمهدی جعفری» می گوید: انس با قرآن کریم دارای آثار و برکات فروان است و به این فریضه مهم باید توجه جدی شود، روح کلی، اساس و چارچوب دین اسلام در قرآن مجید است و بی‌توجهی به این فریضه الهی مایه ننگ است؛ به برکت خون شهدا و وجود علمای بزرگوار این سفره با عظمت قرآن در جامعه گسترده تر شده و امیدواریم دلهای همه مسلمانان و عملکردشان قرآنی باشد.
مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای هسته ای مسجد صاحب الزمان(عج) روستای راوه که خود مربی قران است با بیان اینکه جوانان و نوجوانان حاضر در کلاس های قرآن تمایل دارند که بنده خادم اموزش قران کریم در کلاس ها باشم اظهار کرد: اموزش قران نباید به گونه ای باشد که نوجوانان و خردسالان را زده کند بلکه باید با بیان زیبایی های کلام الله مجید گروه های سنی مختلف را جذب کرد و انان را به الگوگیری از آموزه های قران کریم تشویق و ترغیب کرد.

جعفری ادامه داد: به مناسبت شهادت امام جواد (ع) و سالروز عملیات مرصاد جلسه روشنگری با حضور دکتر مصطفی مشایخی از فرماندهان دوارن هشت سال دفاع مقدس در مسجد برگزار می شود.

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید