اخبار

بررسی مسائل فرهنگی و هنری شهر ساوه

بررسی مسائل فرهنگی و هنری شهر ساوه
در دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با مهندس حسینی شهردار ساوه برخی مشکلات و مسائل فرهنگی و هنری شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه  در این دیدار ضمن تقدیر اقدامات خوب و بزرگ عمرانی شهرداری در نقاط مختلف شهر، گفت: خرسندیم که مدیریت شهری در کنار این کارهای بزرگ از اقدامات فرهنگی نیز غافل نشده است و امیدواریم با تعامل بیشتر بتوانیم گام های بلندتری در این زمینه برداریم.
وی با اشاره به کمبود اعتبارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، افزود: اشاعه فرهنگ و هنر و تولید برنامه های فرهنگی و هنری مستلزم مشارکت همه دستگاه های همسو در این حوزه است.
سید مهدی حسینی شهردار ساوه هم در این دیدار با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی و فرهنگی  در این شهر پایین است و باید در جهت رفع این کمبود تلاش کنیم، گفت: برای داشتن شهری سالم باید تمام  زیرساخت های فرهنگی در آن دیده شود.
وی ادامه داد: این شهر به دلیل قدمت تاریخی و برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد به لحاظ فرهنگی و گردشگری بسیار مستعد است از این رو باید از ظرفیت های موجود در جهت توسعه شهر به خوبی بهره جست.
شهردار ساوه به نبود برخی زیرساخت های فرهنگی مورد نیاز در این شهر اشاره کرد و یادآور شد: نبود گالری هنرمندان برای به نمایش گذاردن آثار هنری یکی از این نیازها است و پیشنهاد می شود که بازار چهارسوق را که هم اینک توسط شهرداری در حال مرمت می باشد به این مهم اختصاص یابد.
وی تصریح کرد: ایجاد گالری هنرمندان در بازار چهارسوق علاوه بر اینکه فرصتی بسیار خوب برای ارائه توانمندی های هنرمندان ساوجی را در این مکان فراهم می کند موجب احیای بافت تاریخی مرکز شهر خواهد شد.
در ادامه این جلسه راهکارهای مختلف از جمله تشکیل شورای فرهنگی و هنری جهت رفع کاستی های فرهنگی و ایجاد بستری مناسب برای فعالت های فرهنگی و هنری در سطح شهر  و شناسایی ظرفیت های فرهنگی ساوه مورد بررسی قرار گرفت.
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید