اخبار

عصر شعرکرامت در ساوه برگزار شد

عصر شعرکرامت در ساوه برگزار شد
عصر شعرکرامت به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن ادبی سلمان ساوجی به مناسبت دهه کرامت درمحل سالن شهید آوینی برگزار شد.
به گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری عصر شعرکرامت خبرداد و بیان داشت: این مراسم به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن ادبی سلمان ساوجی به مناسبت دهه کرامت مورخ 18/4/98 ساعت 18 درمحل سالن شهید آوینی برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در این برنامه ضمن تبریک دهه کرامت ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) عنوان داشت: سخن گفتن درباره اولیاء الهی دریایی است که در حجم اندک شعری جا نمی گیرد اما شاعران تلاش کرده اند تا از این دریا به حد خود برگیرند تا به وصف جمالی از صفات امام خوبی ها بپردازند.
 وی افزود: ادبیات فارسی از سر آغاز مزیّن به نام ائمه اطهار بوده است و به ویژه در سه دهه انقلاب به دلیل ایجاد فضای گسترده و دینی،شاعران بسیاری در حوزه ادبیات آئینی کارکرده اند.
محمودی فر گفت: شعرآیینی نقش سازنده در باروری فرهنگ ما داشته است و درشرایط کنونی سرودن اشعار آئینی می تواند برای رفع نیازهای حسی و عاطفی جامعه بسیار سودمند باشد.قرائت شعر توسط 8 نفر از شاعران در مدح امام رضا(ع) و اجرای موسیقی و تقدیر از شاعران از دیگر برنامه های این نشست بود.
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید