اخبار

دشمنان با زیر سوال بردن حجاب قصد دارند جامعه اسلامی را خراب کنند

دشمنان با زیر سوال بردن حجاب قصد دارند جامعه اسلامی را خراب کنند
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان محلات به ریاست حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات و با موضوع عفاف و حجاب و نماز جمعه عصر روز گذشته، ۱۵ تیرماه در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام ربانی امام جمعه محلات با تقدیر از فعالیت مجدانه ستاد نماز جمعه در امور فرهنگی اظهار کرد: علی‌رغم همه شبهه‌ها، مسأله عفاف و حجاب از ضروریات دین اسلام است، خداوند در آیه ۳۱ سوره نور مقنعه سر کردن و داشتن حجاب را برای زنان واجب کرده است.

وی افزود: وقتی حکومت، اسلامی شد یکی از وظایف حاکم آن جامعه برخورد با تظاهر کنندگان به حرام است؛ برخی بحث حجاب اختیاری را مطرح می‌کنند که در حریم خصوصی حرفی نیست ولی کشف حجاب بصورت علنی با دستورات اسلام منافات دارد. کسی که روزه است وقتی در حریم خصوصی روزه‌خواری کند کسی کاری با او ندارد اما تظاهر به روزه‌خواری در جامعه جرم است و باید با آن برخورد شود.

حجت‌الاسلام ربانی در پایان تصریح کرد: دشمنان ما انگشت روی موضوعی گذاشتند تا با آن جامعه اسلامی را خراب کنند و آن نیز حجاب بود که در اینجا حاکم جامعه اسلامی می‌تواند با صور حکمی از وقوع چنین حرمت‌شکنی‌هایی جلوگیری کند.

رسول احمدی رئیس دادگستری شهرستان محلات نیز در این جلسه اظهار کرد: مسأله کشف حجاب دغدغه جدی مردم کشور ما است، امروز در سطح جامعه با دو مقوله بد‌حجابی و بی‌حجابی مواجه هستیم. طی سال‌های گذشته بد‌حجابی آن‌قدر رواج پیدا کرد که متأسفانه امروز شاهد بی‌حجابی هستیم. بد‌حجابی و بی‌حجابی جرم است و باید با آن برخورد شود اما با توجه به کثرت بد‌حجابی‌ها فقط با بی‌حجاب‌ها برخورد می‌شود.

ناظری معاون سیاسی امنیتی فرماندار محلات هم در این جلسه اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی و شورای فرهنگی اجتماعی با دو رئیس متفاوت هر ماه باید جلسه داشته باشند تا در امور فرهنگی بحث و تبادل نظر کنند، این دو کارگروه باید در یک حوزه و همسو گام بردارند. امروز در شهرستان ما موازی‌کاری‌های فرهنگی پراکنده انجام می‌شود. در کارگروه فرهنگی اجتماعی جای خالی روحانیت علی‌رغم دعوت از آن‌ها حس می‌شود، وقتی اهل فن میدان را خالی می‌کنند نباید انتظار کارهای تخصصی داشته باشند.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید