• اخبار

جشنواره سرود رضوی در استان مرکزی برگزار می شود

جشنواره سرود رضوی در استان مرکزی برگزار می شود
حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: همزمان با جشن های دهه کرامت، جشنواره سرود رضوی از مجموعه برنامه های شب های فرهنگ رضوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ف رهنگ و ارشاد استان مرکزی، در خصوص شیوه نامه برگزاری جشنواره استانی سرود رضوی گفت: همزمان با جشن های دهه کرامت و میلاد فرخنده هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان (فهما) جشنواره سرود رضوی از مجموعه برنامه های شب های فرهنگ رضوی را برگزار می کند.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور کرامت و گسترش فرهنگ غنی رضوی با تأکید بر اصول و ارزش های خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام)، تولید و نشر آثار غنی در حوزه فرهنگ رضوی و توجه به جایگاه معنوی حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)  وحضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، ایجاد رقابت سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر فعالان سرود در حوزه معارف اسلامی و ترغیب و تشویق مربیان و هنرمندان فعال این عرصه برای تولید آثار فاخر سرود با موضوعات جشنواره اهداف این جشنواره است.
 وی با بیان اینکه فراخوان و ثبت نام 18 الی 30 خرداد است، اضافه کرد: 13 تیر ماه زمان برگزاری جشنواره  در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک است.

این مقام مسئول موضوعات جشنواره را با موضوعات ائمه اطهار(علیهم السلام)، به ویژه حضرت امام رضا(علیه السلام) و حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) که دارای امتیاز ویژه  هستند، عنوان کرد.
حجت الاسلام ذوالفقاری با بیان اینکه  نوآوری در محتوا و انتخاب قالب سرود، مورد توجه هیأت انتخاب و داوران جشنواره خواهد بود گفت:  تعداد اعضای گروه های سرود، حداقل  4 نفر و حداکثر 12 نفر ، شرکت برای عموم علاقمندان در تمامی گروه های سنی آزاد، امتیاز داشتن آراستگی و لباس متحدالشکل و مناسب در حین اجرای اثر در داوری، ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی به صورت زنده در جشنواره از ضوابط این جشنواره قید شده است.
وی اظهار کرد: شرکت کنندگان از طریق مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی  http://masjed-mr.ir  نسبت به ثبت نام خود اقدام و یا نسبت به تماس و مراجعه به آدرس اراک – کوی امام علی (ع) ، خیابان سوم شعبان ، بالاتر از پارک امیر کبیر ، مجتمع فرهنگی هنری آفتاب کد پستی : 38157-13911   اقدام کنند.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: جوایز جشنواره گروه اول  لوح تقدیر و تندیس  و ۲ میلیون تومان، گروه دوم لوح تقدیر و تندیس و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و گروه سوم لوح تقدیر و تندیس و یک میلیون تومان است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500