• اخبار

کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه در ساوه برگزار شد

کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه در ساوه برگزار شد
کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن سینمای جوان نمایندگی ساوه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن سینمای جوان نمایندگی ساوه در تاریخ های9و10 خرداد 98 در محل سالن شهید چمران با حضور دکتر احمدالستی برگزار شد.
دکتر الستی در این کارگاه عنوان داشت: فیلم کوتاه به جهت زمان کوتاه پرداختن به تمامی موضوعات در آن امکان پذیرنیست این نوع فیلم تصویری از موقعیتی خاص یا بیان لحظاتی از واقعیت است در این نوع فیلم غیر منتظره بودن و نوآوری تصویری و دیدگاه ها تازه از اهمیت بسزایی برخوردار است تعداد شخصیت ها در این فیلم بسیار محدود است پرداختن به تمامی شخصیت ها و یا حتی پرداختن به تمامی گوشه کنارهای ذهنی یک شخصیت مقدور نیست باید به یک لحظه و یک برش و یک آن مشغول شویم.
   ایشان همچنین گفت: درفیلم کوتاه می بایست حرف هایتان را در کوتاه ترین عبارات بیان کنید و در نهایت عبارات کوتاه شده را در نشانه ها و تعبیرات ابراز دارید.
سرفصل هایی که دکتر الستی در این کارگاه تدریس نمودند،عبارتند از:
الف)فیلم کوتاه:
وضعیت فیلم کوتاه در جهان امروز-مختصات کلی-ایده و نه قصه هدف فیلم کوتاه تک رخدادی-تک سانسی-کاراکترهای محدود
ب)ساختارفیلم کوتاه:
نقاط عطف-نقطه عطف اول-آغاز ساختار در فیلم کوتاه –پایان ساختار در فیلم کوتاه_نقطه عطف دوم-نقطه اوج- کنش اصلی فیلم
حسین محمودی فر در پایان تصریح کرد: به کلیه شرکت کنندگان گواهینامه توسط انجمن سینمای جوان کشور صادر خواهد شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500