اخبار

فعالیت ۳۰ گروه‌ تعزیه‌خوانی فارسی‌خوان و ترکی خوان در زرندیه

فعالیت ۳۰ گروه‌ تعزیه‌خوانی فارسی‌خوان و ترکی خوان در زرندیه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه از فعالیت ۳۰ گروه‌ تعزیه‌خوانی فارسی‌خوان و ترکی خوان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد درمجمع عمومی انجمن تعزیه شهرستان زرندیه اظهار کرد: در شهرستان‌ زرندیه بیش ۳۰ گروه‌ تعزیه‌خوانی فارسی‌خوان و ترکی‌خوان فعالیت دارند که توانسته‌اند در حفظ و اعتلای این هنر نقش بسزایی ایفا کنند.
وی تعزیه را هنری مقدس، ارزشمند و تاثیرگزار معرفی کرد و افزود: هریک از هنرهای هفتگانه در کشور ما به‌نوعی متاثر از هنر غرب است و تنها هنر تعزیه است که اصالت خود را حفظ کرده و تاثیری از هنر غرب نپذیرفته است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه گفت: حمایت از هنرمندان تعزیه بویژه پیشکسوتان این هنر از وظایف ذاتی وزارت ارشاد است که در نظر است با ساماندهی گروه‌های تعزیه‌خوانی شهرستان و تکمیل بانک اطلاعاتی هنرمندان این عرصه به این مقوله بیش از پیش پرداخته شود.
جوانمرد صدور پروانه فعالیت گروه‌های تعزیه خوانی و صدور کارت عضویت هنرمندان انجمن تعزیه را از برنامه‌های پیش روی این انجمن بیان کرد.
ابوالقاسم کاظمی رئیس انجمن تعزیه شهرستان زرندیه نیز در این مراسم برگزاری چهار دوره سوگواره‌ تعزیه در این شهرستان،  تشکیل گروه منتخب تعزیه خوانان شهرستان و برگزاری چندین اجرای تعزیه به مناسبتهای مختلف، برگزاری بیش از بیست جلسه تخصصی طی سال گذشته و ... را از جمله فعالیت‌های این انجمن طی چند سال گذشته عنوان کرد.
وی گفت: در نظر است این مجمع به صورت فصلی برگزار شود و در کنار این مجامع از اساتید تعزیه به نام کشور برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی دعوت به عمل آید.

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید