• اخبار

نشست بزرگداشت فردوسی در ساوه برگزار شد

نشست بزرگداشت فردوسی در ساوه برگزار شد
نشست بزرگداشت فردوسی24 اردیبهشت ساعت 18با حضور شاعران درمحل فرهنگسرای ارشاد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،حسین محمودی فر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه  دراین نشست گفت:  فردوسی شاعری گرانقدر که جانی تازه به کالبد زبان فارسی دمید و با سرودن شاهنامه توانست زبان فارسی را از نفوذ واژه های بیگانه حفظ کند.

وی افزود:  زبان فارسی مدیون شاهنامه فردوسی است و نام فردوسی با ماندگاری زبان فارسی گره خورده است و فردوسی با نوشتن شاهنامه نه تنها تاریخ گذشته ایران را برای خود نگه داشت بلکه برای تمام ایرانیان این تاریخ را در طول تمام سده ها زنده نگه داشت.
محمودی فرتصریح کرد: شاهنامه فردوسی یکی از پرمایه ترین و بی نیازترین گنجینه زبان پارسی از نظر داشتن لغات و اصطلاحات ادبی است و از این جهت بزرگترین و نخستین کتابی است که پاسدار کلمات درست و زیبای زبان فارسی شده و با پذیرش انبوه این کلمات در سینه فراخ خود آنها را با صحت و امانت به نسل های بعدی سپرده است.
 وی افزود: شاهنامه حکیم توس گنجینه خرد و دانایی و سراسرآن درس انسانیت و اخلاق و فضیلت است آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابرناحق اصول ثابت انسانی است.
در ادامه شاعران درخصوص نقش فردوسی در ماندگاری زبان فارسی به بحث و گفتگو پرداختند و تعدادی از شاعران آثار شعری خود را قرائت نمودند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500