• اخبار

اعتبارات فرهنگی متناسب با گرانی و تورم رشد نداشته است

اعتبارات فرهنگی متناسب با گرانی و تورم رشد نداشته است
حجت الاسلام دانشی گفت: امسال از لحاظ مشکلات بودجه ای سال سختی خواهد بود و اعتبارات فرهنگی متناسب با گرانی و تورم رشد نداشته است و همچنین اعتبارات سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. به گزارش وابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، «حجت الاسلام عباس دانشی» امروز (23اردیبهشت) در جلسه تودیع و معارفه معاونان فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان گفت: امسال از لحاظ مشکلات بودجه ای سال سختی خواهد بود و اعتبارات فرهنگی متناسب با گرانی و تورم رشد نداشته است و همچنین اعتبارات سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه توقع مخاطبان، انتظارات آنها، تقاضا و مصرف کالای فرهنگی نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است افزود: به طور مثال بازی های رایانه ای و تماشای استندآپ و بهره مندی از هنرهای جدید در سبد کالای خانواده ها نبوده ولی امروزه تقاضا برای دیدن این موارد در اکثر خانواده های ایرانی دیده می شود و با این وضعیت رو به رشد تنها برنامه ریزی صحیح و به موقع و کاهش تصدی گری به بخش غیردولتی می تواند جایگزین مناسبی برای فقدان و کمبود منابع باشد.
وی با بیان اینکه وفاق و همدلی بین همکاران از دیگر آیتم های جبران کاهش اعتبارات است، اظهار کرد: باید از بودجه ها بهینه استفاده شود و با تدبیر و برنامه ریزی مناسب محل تخصیص بودجه ها را مشخص کرد.
این مقام مسئول گفت: در مناسبات اداری برخی حب و بغض ها و تعلل در انجام امور کنار گذاشته شود و هدف تکریم ارباب رجوع باشد؛ همچنین بنده به عنوان مدیر کل سعی می کنم با حفظ شان افراد و رعایت سلسله مراتب اداری، محیطی آرام را برای خدمت همکاران فراهم کنم.
حجت الاسلام دانشی با بیان اینکه تکریم اصحاب فرهنگ و هنر و شاه بیت همه فعالیت ها بها دادن به فعالیت های قرآنی است افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید  برنامه های هنری متناسب با شان مسجد را پررنگ تر دنبال کنند؛ زیرا کانون های مساجد از بسترهای مناسبی برای رواج  اثرات مثبت هنر در جامعه است.
در ادامه این جلسه علیرضا حاجعلی بیگی به عنوان معاون فرهنگی و افشین حسینی طی احکام جداگانه ای به عنوان معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.
همچنین از زحمات مجید طبیب زاده سرپرست معاونت فرهنگی و هنری این اداره کل تقدیر شد.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500