• اخبار

عمل به قانون باید به یک فرهنگ تبدیل شود

عمل به قانون باید به یک فرهنگ تبدیل شود
امام جمعه ساوه به تنظیم وظایف ادارات در ترویج فرهنگ قانون گرایی و تعهد انضباط اجتماعی اشاره کرد و گفت: عمل به قانون باید به یک فرهنگ تبدیل شود، به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از تشکیل شصت و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی خبر داد  و بیان داشت این جلسه به ریاست  حجت الاسلام دکتر حسینی امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی و با حضور دکتر میرزایی معاون استاندار و فرماندار و سایر اعضاء در مورخ 13/12 /97 در محل دفتر امام جمعه تشکیل شد
 حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در شصت و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم  نباید جنبه شعاری به خود  بگیرد، اظهار کرد: هر مدیری باید به وظایف خود در تحقق مفاد این بیانیه عمل کند.
وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب فصل جدیدی از ادامه حرکت نظام اسلامی را به تصویر کشیده است. تقویت انگیزه و اعتماد به مردم بویژه نسل جوان از مفاد مهم این بیانیه است .
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه تبیین دستاوردهای نظام و مقایسه آن با گذشته را مورد تاکید قرار داد و افزود: رهبر معظم انقلاب به خوبی نگاه به جلو با توجه به تجربیات قبلی را مورد تاکید قرار دادند .
امام جمعه ساوه در ادامه به دستور کار دیگر این جلسه با عنوان تنظیم وظایف ادارات در ترویج فرهنگ قانون گرایی و تعهد انضباط اجتماعی اشاره کرد و  با تاکید بر اینکه عمل به قانون باید به یک فرهنگ تبدیل شود، گفت: متاسفانه برخی از مسئولان قانون شکنی می کنند در حالی که توقع نمی رود که بر خلاف قانون عمل شود.
وی از اردوهای راهیان نور به عنوان اردوهای تاثیرگذار یاد کرد و بر استفاده از ظرفیت های فرهنگی در این سفر معنوی تاکید کرد.
وی جلوگیری از ایجاد مزاحمت، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه، پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار و مدیریت صحیح در آیین سنتی چهارشنبه آخر سال را مورد تاکید قرار داد و افزود: نباید به بهانه شادی هنجار شکنی شود. شادی در چارچوب قانون و شرع مجاز است و هر گونه اقدام برخلاف مبانی دینی و قانون مورد تایید نیست .
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، تصریح کرد: تقویت اقدامات پیشگیرانه نیازمند برخورداری از منابع مالی مناسب است و باید همه دستگاه‌های اجرایی با یک تعامل فراگیر در تحقق این مهم تلاش کنند باید به گونه‌ای عمل کرد که نگرش ها تغییر پیدا کند .
فرماندار ساوه نیز با ارائه‌ گزارشی از عملکرد ادارات در پیشگیری از اعتیاد به عنوان دستور دیگر جلسه شورای فرهنگ گفت: ساماندهی مراکز اقامتی ترک اعتیاد، ساماندهی تشکل ها و مراکز ترک اعتیاد و نظارت بر عملکرد آنها، برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای اقشار مختلف مردم و ... بخشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه بوده است .
علی میرزایی بر اهتمام جدی نسبت به برگزاری جلسات شورای فرهنگ شهرستان تأکید کرد و  افزود: هم افزایی و کار جمعی برای عملیاتی کردن مصوبات شورای فرهنگ عمومی موجب ارتقای شاخص های فرهنگی و پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی خواهد شد .
وی به گستردگی نقاط جغرافیایی ساوه به دلیل وسعت بالای آن اشاره کرد و گفت: بسیاری از مردم این شهرستان از نقاط دور یا روستاها برای امور اداری به ادارات مراجعه میکنند و بعضاً به دلیل نبود مدیر مربوطه دچار سرگردانی هستند .
میرزایی افزود: بر این اساس کلیه جلسات فرمانداری به منظور تکریم ارباب رجوع خارج از ساعات اداری تشکیل می شود تا مدیران در ساعات اداری در محل کار خود حاضر بوده و خللی در خدمت رسانی به مردم صورت نگیرد .
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز خواستار دعوت از کارشناسان و فعالان فرهنگی برای تصمیم گیری بهینه در جلسات شورای فرهنگی شد .
حسین محمودی فر خواستار تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با مشارکت جمعی شد و تحقق مفاد آن را موجب توسعه روزافزون کشور و برطرف شدن مشکلات دانست .
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500