• اخبار

رقابت ۲۵۰ نفر از نوجوانان و جوانان مساجد خمین در مسابقات مدها متان

رقابت ۲۵۰ نفر از نوجوانان و جوانان مساجد خمین در مسابقات مدها متان
کوچکی گفت: ۲۵۰ نفر از نوجوانان و جوانان مساجد خمین در سیزدهمین دوره ازمسابقات قرآنی مدهامتان در دهه فجر به رقابت می پردازند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی، رضا کوچکی در خصوص مسابقات قرآنی مدهامتان به خبرنگار  در اراک، گفت: در سیزدهمین دوره از مسابقات قرانی مدهامتان ویژه جوانان مسجدی عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد، تعداد 250 نفر در رشته های حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت تقلیدی، حفظ جزء30، قرائت نماز، قرائت نماز و نقاشی آیات ثبت نام کرده اند.
مسئول نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمین افزود: بعد از ثبت نام افراد شرکت کننده در سایت مدهامتان، مدیران کانونهای مساجد اقدام به برگزاری کلاس های قرآنی جهت آماده سازی افراد ثبت نام کننده شدند وکلاس های آموزشی برای این افراد در حال برگزاری است.

وی برگزاری مسابقات قرانی مدهامتان را عامل جذب و افزایش توانمندی قرآنی نوجوانان وجوانان شمرد و بیان داشت: برگزاری مسابقات قرآنی در کانون های فرهنگی هنری زمینه رشد و ایجاد انگیزه را برای نوجوانان و جوانان فراهم می کند زیرا قرآن عامل اصلی هدایت و تربیت کننده ی افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزش های اخلاقی و انسانی است و در این مسابقات روند افزایش یا کاهش فعالیت های قرآنی مساجد مورد سنجش قرار خواهد گرفت و سطح تلاش مساجد با یکدیگر مقایسه می شود تا کانون هایی که از رشد علمی و آموزشی قرآن در رشته های مختلف قرآنی برخورداری لازم را ندارند،‌ شناسایی و زمینه تعالی و رشد آنها در برنامه ریزیهای آینده قرار گیرد.

کوچکی خاطرنشان کرد: با برگزاری مسابقات قرآنی و فراهم کردن زمینه رقابت سالم برای جوانان باعث گسترش رشد قاریان و حافظان خواهیم بود و به تبع جامعه ای که درصد بیشتری از جوانانش قرانی شوند جامعه ای آرام و معنوی خواهد بود.

۲۹ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500