• اخبار

جلسه هماهنگی نکوداشت استاد واشقانی در فرمهمین برگزار شد

جلسه هماهنگی نکوداشت استاد واشقانی در فرمهمین برگزار شد
جلسه هماهنگی برگزاری مراسم نکوداشت استاد فتحعلی واشقانی فراهانی از خوشنویسان بنام ایران در فرمهمین برگزار شد.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، محسن شریفی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، امروز (15آبان) در جلسه هماهنگی نکوداشت استاد واشقانی در فرمهمین برگزار شد گفت: تکریم مفاخر و بزرگان به منزله قدردانی و مباهات استان به این بزرگان است و چیزی به ارزش والای آنان افزوده نمی کند.
وی افزود: آثار علمی و ادبی بزرگان باید شناسایی و در دسترس مردم قرار گیرند زیرا تمدن هر کشور مدیون اندیشمندان و فرهیختگان است.
شریفی بزرگترین سرمایه یک ملت نخبگان، دانشمندان و فرهیختگان آن سرزمین دانست، و ادامه داد: این افراد راه و رسم رسیدن به توسعه پایدار را در یک ملت رقم می‌زنند، نخبگان در واقع پیش‌قراولان پیشرفت یک جامعه محسوب می‌شوند.
در ادامه این جلسه فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر فرمهین به بیان نظرات خود پرداختند؛ همچنین مقرر شد این مراسم 23 چهارشنبه آبان ماه سال جاری برگزار شود.
فتحعلی واشقانی طی سال‌ها در کنار استادان دیگر جزو هیئت داوران انجمن خوشنویسان ایران در زمینه خط نستعلیق بوده‌است.

وی همچنین به عنوان مربی و معلم خط نستعلیق در کلاس‌های انجمن خوشنویسان ایران از سال ۱۳۴۶ نیز فعالیت کرده‌است و از بنیانگذاران انجمن خوشنویسان استان بوده‌است.

وی همچنین به عنوان مربی و معلم خط نستعلیق در کلاس‌های انجمن خوشنویسان ایران از سال ۱۳۴۶ نیز فعالیت کرده‌ است و از بنیانگذاران انجمن خوشنویسان استان مرکزی است که از بدو تأسیس تاکنون، این همکاری ادامه داشته‌ است. 

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500